Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Realme telefon üreticileri arasında rekor kırdı!

avatar

Aslı Yorulmaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bu yılın başlarında Türkiye pazarına giriş yapan Realme hızla büyümeye devam ediyor. Counterpoint tarafından paylaşılan verilere göre Realme, dört çeyrek üst üste dünyanın en hızlı büyüyen akıllı telefon markası oldu.

Realme en hızlı büyüyen telefon üreticisi oldu!

Rakamlarla konuşmak gerekirse: 2020 yılının ilk çeyreğinde yüzde 157 büyüme kaydeden realme, yılın ilk yarısında kullanıcılarına 15 milyon daha ekledi.  Counterpoint Research ve IDC’ye göre  Tayland, Hindistan, Kamboçya, Mısır, Myanmar, Filipinler, Ukrayna, Endonezya ve Vietnam‘da ilk 5 akıllı telefon markası arasına girmiş durumda.

Son dönemde 5G destekli telefonları piyasaya sürmeye odaklanan şirketin CEO’su Li Bingzhong elde edilen bu başarı hakkında şu ifadeleri kullandı;

“realme, yaş ortalaması sadece 29 olan uluslararası güçlü ve genç ekibi sayesinde 2018’den bu yana 40 milyon kullanıcıya ulaştı. 2020 yılındaki güçlü yarı yıl performansımızı geliştirerek önümüzdeki 3 yıl içinde 100 milyon telefon satmayı hedefliyoruz. Uluslararası genişleme planlarımızı sürdüreceğiz ve en fazla büyümenin de uluslararası alanda olacağını düşünüyoruz. Hindistan pazarında AIoT ürünlerimizin güçlü performansı bunun güzel bir örneği. Bu ülkede sadece 10 dakika içinde 15 TV seti sattık ve akıllı kişisel ses cihazlarımız sadece 3 ay içinde pazar payı açısından 3 sıraya yükseldi. realme 5 kıtada 59 farklı ülke ve bölgeye yayılarak büyük başarı kaydetti”

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.