Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Rockstar Games, Fan Yapımı GTA 3 ve Vice City’i Kaldırma Talebinde Bulundu

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Rockstar Games, Fan Yapımı GTA 3 ve Vice City’i Kaldırma Talebinde Bulundu

Rockstar Games, Fan Yapımı GTA 3 ve Vice City’i Kaldırma Talebinde Bulundu

GTA oyuncularının en büyük hayali açık kaynak kodlu bir GTA deneyimi yaşamak. İstenilen tüm güncellemeler ve geliştirmelerin sonsuz şekilde yapılacağı bir GTA 3 ve GTA Vice City deneyimi yaşadığınızı düşünsenize?

GitHub üzerinden açık kaynak kodlarının yayınlandığı Re3 (tersine mühendislik GTA 3) ve reVC (tersine mühendislik Vice City) projeleriyle orijinal oyunlara birçok iyileştirme eklenmişti. Eurogamer bu proje hakkında haber yayınladıktan sonra Rockstar Games, DMCA talebinde bulunarak içeriğin yayından kaldırılmasını sağladı.

Re3 ve reVC oldukça seviliyordu

Oyun içinde güncellemeler ve iyileştirmeler yapılmasını sağlayan re3 ve reVC içinde Liberty City haritası bile barındırabiliyordu. Geniş ekran desteği, geliştirilmiş görseller ve birçok yenilik yapılan bu sürümü aslında Rockstar Games’ten bekleyen oyuncuları oldukça üzülmüş olmalı.

Aap ekibi oyun kodunun modlama için yıllardır kullanıldığını belirtiyor. 2016 yılında GTA 3 için tersine mühendislik geliştirmelerine başlayan ekibin 2018 yılında tamamladıkları düşünülecek olursa aslında Rockstar Games’in Aap’i bünyesine katması gerekliliğini gözler önüne seriyor.

Türkiye’de bile özellikle Şahin’li GTA Vice City modlarının ne kadar popüler olduğunu düşünecek olursanız artık modlama için açık kaynak kodlarını bulmak oldukça zor olacak gibi görünüyor. GTA Liberty City versiyonunu PC ortamında modlanmış şekilde GTA Vice City üzerinde oynamak oldukça çekici bir fikir gibi görünüyor.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.