Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Sahra Çölü’ndeki Toz Bulutu, Avrupa’ya Turuncu Kar Yağmasına Yol Açtı

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sahra Çölü'ndeki Toz Bulutu, Avrupa'ya Turuncu Kar Yağmasına Yol Açtı

Sahra Çölü'ndeki Toz Bulutu, Avrupa'ya Turuncu Kar Yağmasına Yol Açtı

Avrupa’nın pek çok ülkesi, olağan dışı bir kar yağışına sahne oldu. Sahra Çölü‘nde oluşup gökyüzüne çıkan ve bulut haline gelen tozlar, Avrupa ülkelerine kar olarak düştü. Tozun etkisi ile rengi değişen kar, yeryüzünde turuncu bir katman oluşturdu. Bu kar yağışına tanık olanlar, şaşkınlıklarını gizleyemediler.

Fransa, Andorra, İspanya ve İsviçre’de görülen turuncu kar yağışı, gökyüzünde de benzer bir renk oluşturdu. Yağan kar sosyal medya kullanıcıları tarafından ilgi odağı olurken Fransa Meteoroloji Servisi, bulutların getirdiği tozlar nedeniyle turunculaşan gökyüzünün fotoğraflarını paylaştı.

İşte Avrupa’yı etkisi altına alan turuncu renkli kar

Turuncu renkli kar

İlginç kar yağışı, bölge halkını önce tedirgin etti. Turuncu renkli kar yağışına şahit olan insanlar, kısa süreli panik yaşayarak ne olduğunu anlamaya çalıştılar. Hatta durumu yetkililere bildiren bölge sakinleri, yağışın felaket olabileceğini düşündüler. Ancak bu durumun tek nedeni, Kuzey Afrika‘daki Sahra Çölü’nden kalkan tozdan bir şey değildi.

Turuncu gökyüzü

Fransa Meteoroloji Servisi tarafından paylaşılan görüntü.

Bir sosyal medya kullanıcısı ise gökyüzünün durumunu Mars ile ilişkilendirdi. Bir fotoğraf paylaşan kullanıcı, bu fotoğraf ile ilgili açıklamaya “Burası Mars değil.” yazdı…

Gökyüzü

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.