Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Sızdırılan Facebook Verileri Arasında Mark Zuckerberg’e Ait Telefon Numarasının da Bulunduğu İddia Edildi

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sızdırılan Facebook Verileri Arasında Mark Zuckerberg'e Ait Telefon Numarasının da Bulunduğu İddia Edildi

Sızdırılan Facebook Verileri Arasında Mark Zuckerberg'e Ait Telefon Numarasının da Bulunduğu İddia Edildi

Sık sık güvenlik açıkları, veri ihlalleri ve gizlilik sorunlarıyla gündeme gelen sosyal medya devi Facebook, geçtiğimiz günlerde yine benzer bir olaya karıştı. Yaşanan yeni veri sızıntısı sonrası yarım milyarı aşkın kullanıcının bilgileri sızdırılırken, bu bilgiler düşük seviye bir hacker forumunda ücretsiz olarak paylaşıldı.

Yaşanan veri sızıntısı sonrası açığa çıkan bilgiler arasında telefon numaraları, Facebook ID’leri, tam isimler, konumlar, doğum günleri, bio bilgileri ve e-posta adreslerinin yer aldığı bildiriliyor. Bilgileri açığa çıkan kullanıcıların 32 milyonu ABD’de, 11 milyonu Birleşik Krallık’ta ve 6 milyonu Hindistan’da yaşıyor.

Sızdırılan bilgiler arasında Mark Zuckerberg’e ait olanlar da bulunuyor:

Mark Zuckerberg

Güvenlik uzmanı Mikko Hypponen’in bildirdiğine göre yaşanan veri ihlali sonrası sızdırılan bilgiler arasında Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’e ait olanlar da bulunuyor. CEO’nun Facebook ID’sinin 4 olduğunu belirten güvenlik uzmanı; 0-3 arasında bir kullanıcı kimliği olmadığını, ID 5’in Facebook kurucularından Chris Hughes olduğunu, ID 6’nın ise yine Facebook kurucularından Dustin Moskovitz’e ait olduğunu söylüyor.

Hypponen’in iddiasına göre listede yer alan diğer erken Facebook kullanıcıları ve kimlik numaraları şu şekilde:

ID 11 Soleio Soleio ID 27 Colin Kelly ID 74 Daniel Mejia ID 86 Jason Wen ID 87 Emily Hurd ID 102 Alex Lee ID 104 Amy Ng ID 139 Jeff Winer ID 158 Teresa Grado ID 185 Zach Seward ID 210 Adam Levine ID 287 Peter Buttigieg

Hypponen ayrıca listedeki herkesin telefon numarasının yaşanan sızıntıda yer aldığını, buna Mark Zuckerberg’in de dahil olduğunun altını çiziyor.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli