Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Son Günlerin Popüler Sosyal Medya Uygulaması Clubhouse, Çin’de Yasaklandı

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son Günlerin Popüler Sosyal Medya Uygulaması Clubhouse, Çin'de Yasaklandı

Son Günlerin Popüler Sosyal Medya Uygulaması Clubhouse, Çin'de Yasaklandı

Yeni çıkmış ve davetiye usulüyle üye kabul ettiği için sınırlı sayıda kullanıcıya sahip olmasına rağmen son dönemin en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olmayı başaran Clubhouse, Çin’de yasaklandı. İnsanların belirli konular üzerinde konuşarak fikir alışverişi yapmasına olanak tanıyan Clubhouse, ülkemizde olduğu gibi Çin’de de sık sık gündem olup kullanılmaya başlamıştı. 

Çin hükümeti ise muhtemelen Clubhouse’un politikaları gereği uygulamayı yasaklama kararı aldı. Çinli kullanıcılar, diğer sosyal medya platformların aksine konuşmaların kaydını tutmayan Clubhouse’a yönelmişti. Burada sansürlenen konuları tartışan kullanıcılar, bu sebeple Clubhouse’a büyük ilgi göstermişti. Hatta Financial Times gazetesinin aktardığına göre Clubhouse davetiyeleri, internette 77 dolardan alıcı bulmaya başlamıştı. 

Clubhouse

Çin hükümeti kontrol edemediği sosyal medya platformlarını yasaklıyor

Çin’de pek çok sosyal medya platformunun yasaklı olduğunu daha önceki haberlerimizden görmüşsünüzdür. Twitter, Facebook gibi Çin devletinin kontrolünde olmayan sosyal medya platformlarının yasaklandığı ülkede şimdi de sesli bir şekilde sosyalleşmeyi mümkün kılan Clubhouse yasaklandı. 

Clubhouse Çin

Clubhouse’un kullanımının ülkemizde yasak olmadığını hatırlatalım. Elbette şu anda davetiyeye ulaşmak çok zor olduğu için sınırlı sayıda kişi Clubhouse’a girebiliyor. Uygulamanın önümüzdeki günlerde kullanıcı sayısını artırması da bekleniyor. Peki sizler Clubhouse’un Çin’de yasaklanması hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.