Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Steam, Oyuncuların Uygun Fiyatlı Oyun Almasının Önüne Geçecek Bir Hamleye Hazırlanıyor

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Steam, Oyuncuların Uygun Fiyatlı Oyun Almasının Önüne Geçecek Bir Hamleye Hazırlanıyor

Steam, Oyuncuların Uygun Fiyatlı Oyun Almasının Önüne Geçecek Bir Hamleye Hazırlanıyor

Valve’ın 2003 yılında yayınladığı çevrimiçi oyun platformu Steam’in en önemli özelliklerinden bir tanesi, bölgesel fiyatlandırma politikası uyguluyor oluşu. Oyuncular bu sayede, bir oyunun gerçek fiyatına göre değil de o ülkenin ekonomik koşullarına göre oyun satın alma imkanı yakalıyorlar. Ancak bu durumun sıklıkla istismar edildiğini tespit eden Valve, konuyla ilgili yeni bir adım atmaya hazırlanıyor gibi görünüyor.

SteamDB’nin keşfettiği bilgilere göre Valve, oyuncuların VPN aracılığıyla hesaplarını farklı ülkelere taşımasını engellemek istiyor. Bununla ilgili olarak da çalışmalarını sürdüren şirket, oyuncuların hesaplarındaki ülke seçeneğini değiştirme ayarını kısıtlayacak gibi görünüyor. Bu durum Türkiye‘yi pek etkilemeyecek olsa da diğer ülkedeki oyuncuları fazlasıyla etkileyecek gibi duruyor.

Ülke değiştirme ayarına 3 ay sınırı geliyor

Steam

SteamDB’nin iddialarına göre Valve, Steam’deki ülke değiştirme özelliğini üç ayda bir kez değiştirebilecek şekilde yeniden tasarlıyor. Bu da bir oyuncunun, Steam hesabının kayıtlı olduğu ülkeyi üç ayda bir kez değiştirebileceği anlamına geliyor. Bu tür bir özelliğin kullanıma sunulması, bölgesel fiyatlandırma istismarını sıfırlamayacak olsa da oyuncuların işini zorlaştırmış olacak.

Valve, Steam’le ilgili iddialara yönelik resmi bir açıklama yapmadı. Öte yandan, geliştirilen özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı da şimdilik bilinmiyor. Ancak SteamDB’nin daha önce sızdırdığı bilgilerin doğruluk oranını göz önünde bulunduracak olursak, Valve’ın oyun fiyatlarını istismar eden kullanıcılara karşı böyle bir adım atma gibi bir planının gerçekten de olduğunu söyleyebiliriz.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli