Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Takvimlere Not Düşün: Microsoft, Yeni Nesil Windows İşletim Sistemini Tanıtacağı Tarihi Açıkladı

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Takvimlere Not Düşün: Microsoft, Yeni Nesil Windows İşletim Sistemini Tanıtacağı Tarihi Açıkladı

Takvimlere Not Düşün: Microsoft, Yeni Nesil Windows İşletim Sistemini Tanıtacağı Tarihi Açıkladı

Geçtiğimiz hafta Microsoft CEO’su, tüm bilgisayar kullanıcılarını heyecanlandıran bir açıklama yaptı. CEO Satya Nadella, geliştirici konferansının açılış konuşmasında yeni nesil bir Windows işletim sisteminin çok yakında tanıtılacağını açıkladı. Nadella’nın sözlerine göre yeni nesil Windows, son 10 yılın en önemli Windows güncellemelerinden biri olacak.

Satya Nadella, açıklamasında herhangi bir tarih vermekten kaçınmış olsa da elbette bir CEO’nun ‘yakında’ ifadesini kullanması zaman aralığı olarak birkaç haftaya işaret ediyordu. İşte bu beklentimiz doğru çıktı ve Microsoft, bugün yeni nesil Windows işletim sistemini ne zaman tanıtacağını paylaştığı duyuruyla açıkladı.

Yeni Windows, 24 Haziran’da geliyor:

windows

Microsoft, bugüne kadar ‘Sun Valley’ kod adıyla duyduğumuz yeni nesil Windows’un 24 Haziran’da Windows’a özel bir etkinlikle tanıtılacağını duyurdu. Yeni nesil Windows’un tanıtılacağı etkinlikte hem Microsoft CEO’su Satya Nadella hem de Baş Ürün Sorumlusu Panos Panay’ın sahnede sunumlarına yer verilecek. Etkinlik, Türkiye saati ile 18.00’da gerçekleşecek.

Yeni Windows işletim sistemine dair şu anda elimizde pek fazla net bilgi bulunmuyor. Ancak beklentilerimiz, Microsoft’un işletim sisteminde görsel iyileştirmeler yapması ve kullanıcı arayüzüne dokunuşlar kondurması yönünde. Etkinlik süresinde tüm detayları canlı olarak sizlere de aktaracağız.

Öte yandan Microsoft, geçtiğimiz günlerde uzunca bir süre iptal edileceği hakkında sözlerin söylendiği Windows 10X işletim sistemini iptal ettiğini üstü kapalı bir şekilde açıklamıştı. Bu işletim sisteminin yeni nesil Windows işletim sisteminde hem tasarım hem özellik açısından yer alıp almayacağınıysa etkinlikte öğreneceğiz.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli