Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Telefonunuzda Hızlıca Oynayabileceğiniz Ücretsiz ve Eğlenceli 14 Oyun

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Telefonunuzda Hızlıca Oynayabileceğiniz Ücretsiz ve Eğlenceli 14 Oyun

Telefonunuzda Hızlıca Oynayabileceğiniz Ücretsiz ve Eğlenceli 14 Oyun

Teknolojinin gelişmesi ve insanların koronavirüsten dolayı çok fazla sosyalleşememesinden dolayı oyun sektörü git gide büyüyor. Büyüyen sektörde en fazla kazanım sağlayanlardan biri de hyper casual oyun türü. Kısa ve tatmin edici oyun döngüleri, tipik “gamer” tabanının ötesinde bir kitleye hitap ediyor. Hızlı üretim süreleri ve reklama dayalı bir gelir modeli kullanan Hyper Casual, mobil cihazlarda en çok oynana oyun türü oldu.

Hyper Casual olarak adlandırılan bu tür oyunlar, tüm yaş kitlelerine hitap ediyor. Kolay arayüzleri ve oynanışlarıyla, oyuncusunu yormadan eğlendiriyorlar. Genellikle tek dokunuş ya da kaydırma gibi basit hareketlerle oynanan bu oyunlar, hem oyuncuya seviye geçme tatminini; hem de yapımcısına reklamlardan büyük gelir sağlıyor.

2020 yılında 44,5 milyon yüklemeyle dünya çapında en çok indirilen hyper casual oyun Johnny Trigger’ı, 40,4 milyon indirmesiyle Hunter Assassin takip etti. Böylesine büyük kitlelere hitap eden ve yapımcılarına reklam gelirleriyle milyon dolarlar kazandıran en iyi hyper casual oyunları sizler için sıraladık.

Telefonunuzda Hızlıca Oynayabileceğiniz Ücretsiz ve Eğlenceli Oyunlar

Slap Kings Johnny Trigger Stair Run Shortcut Run Acrylic Nails Log Thrower Bungeet! Tangle Master 3D Blend It 3D Perfect Cream Jelly Jump Fun Race 3D Grass Cut Crossy Road

Rakiplerinizi kelimenin tam anlamıyla tokatlayabileceğiniz Slap Kings

Slap Kings

Yapımcı: Lion Studios Puan: 4,3

Lion Studios’un oyunu Slap Kings, oyuncuları AI rakiplerine karşı bire bir tokat düellolarına davet ediyor. Oyuncuların Slap Kings’te maksimum tokat etkisi için gösterge sayacın ortasına geldiğinde telefona dokunarak rakibine tokat atması gerekiyor. Üst düzey görseller, komik ses efektleri ve zamanlama yarışı, Slap Kings’i 90’dan fazla ülkede bir numaraya taşıdı.

Slap KingsİNDİR Slap KingsİNDİR

Tek tuşla birçok fonksiyon sunan Johnny Trigger

Johnny Trigger

Yapımcı: SayGames Puan: 4,4

2020 yılında en çok indirilen hyper casual oyunu olan Johnny Trigger, SayGames imzalı bir oyun. Oyunda karakterimiz aşırı derecede ağır çekimde sahneler arasında zıplıyor, dönüyor ve kayıyor. Bütün bunlar olurken düşmanlarınızı da alt etmeniz gerekiyor. Yine iki dokunuşla oynanan bu oyun oldukça kolay.

Johnny TriggerİNDİR Johnny TriggerİNDİR

Sona ulaşmak için merdiven topladığınız Stair Run

Stair Run

Yapımcı: VOODOO Games Puan: 4,1

En iyi hyper casual oyun yapımcısı ve yayıncısı olan VOODOO’dan Stair Run, oyuncunun her aşamadaki engelleri aşmak için merdivenleri toplayıp gerekli yere yerleştirmesini gerektiriyor. Oldukça tatmin edici bir koşu oyunu olan Stair Run’da, sona ulaşmak oldukça kolay. Ancak oyunun zorlayıcı olan kısmı ise sona ulaşırken olabildiğince az adım kullanmak. Oyunda seviyeler reklamlarla ayırılmış durumda ancak bu reklamlar oyun zevkinizi bozacak kadar uzun değiller.

Stair RunİNDİR Stair RunİNDİR

Stair Run benzeri Shortcut Run

Shortcut Run

Yapımcı: VOODOO Puan: 4

Stair Run gibi VOODOO yapımı olan Shortcut Run, önceki oyunlardan mekanikler alıp onları yeniden işleyerek yeni oyun çıkarma fikrinden yararlanıyor. Kavramsal olarak Stair Run’a benzeyen Shortcut Run’da oyuncular seviyelerde ilerlemek için adımlar toplayıp bunları uygun yerlere yerleştiriyorlar.

Shortcut RunİNDİR Shortcut RunİNDİR

Manikürcü gibi hissedeceğiniz Acrylic Nails

Acrylic Nails

Yapımcı: Crazy Labs Puan: 3,7

Her ne kadar çoğu hyper casual kadar tek dokunuşa dayanmasa da Acrylic Nails, oyuncuların bir manikür salonundaki müşteriler için siparişleri yerine getirdiği bir mini oyun koleksiyonu. Oyuncular oje sürmek, manikür yapmak gibi işleri tamamlayarak müşterinin tırnaklarını daha güzel bir hale getiriyorlar. Ayrıca görevler dışında müşterinin tırnaklarını özelleştirmek için farklı renkler ve aksesuarlar da seçebilirsiniz.

Acrylic NailsİNDİR Acrylic NailsİNDİR

Birçok kamera açısıyla Log Thrower

Log Thrower

Yapımcı: Boboxo Puan: 3,1

Listedeki oyunlar arasından en iyi görsel stile sahip olan Log Thrower, her eylemi eğlenceli ve heyecanlı kılan harika animasyonlara ve farklı sinematik açılarına sahip. Log Thrower’da oyuncular kütükleri keskinleştirmek ve sonrasında fırlatmak için tek dokunuş kullanıyorlar.

Log ThrowerİNDİR

Farklı bir kafası olan Bungeet!

Bungeet!

Yapımcı: Tarboosh Puan: 4,7

Bungeet! listemizdeki en garip ve farklı oyun olabilir. Bungeet’te oyuncular önce serbest dalış yaparak aşağıdaki kalabalıktan birilerini alıp, önlerinde bulunan yüzme havuzuna fırlatıyor. Sonrasında kontrol fırlatılan kişiye geliyor ve havuza düşmeden önce oyuncu ne kadar akrobatik hareket yaparsa o kadar puan alıyor. Bungeet de çoğu hyper casual oyunlar gibi tek dokunuşla oynanan oyunlardan.

Bungeet!İNDİR Bungeet!İNDİR

Düğümleri çözeceğiniz Tangle Master 3D

Tangle Master 3D

Yapımcı: Zynga Puan: 3,6

Tangle Master 3D, heyecanlı ve aksiyon dolu bir oyun değil. Ancak hyper casual türünde bulunmasının sebebi, oyuncuya seviye bitirme tatmini veriyor olması. Oyunda olabildiğince az adımda karmaşık halatların çözülmesi gerekiyor. İlk seviyeleri ya da oyunun görselleri kolay gözükse de, Tangle Master 3D, şaşırtıcı derecede zorlayıcı.

Tangle Master 3DİNDİR Tangle Master 3DİNDİR

Meyve suyu barında geçen Blend It 3D

Blend It 3D

Yapımcı: Zynga Puan: 3,6

Acrylic Nails gibi Blend It 3D de, gelen müşterileri tatmin etmeye yönelik bir oyun. Blend It 3D’de, para kazanmak için müşteri siparişlerini yerine getirmeniz gerekiyor. Ancak oyun bir manikürcüde değil, bir meyve suyu barında geçiyor. Oyunda tek yapmanız gereken, ekrana dokunup basılı tutarak çeşitli malzemeleri karıştırmak.

Blend It 3DİNDİR Blend It 3DİNDİR

Tek dokunuşla şef olabileceğiniz Perfect Cream

Perfect Cream

Yapımcı: Playgendary GmbH Puan: 4,2

Perfect Cream ile oyuncularımız bu sefer bir mutfağa gidiyor. Oyunda oyuncular mutfak şekerlemelerini oluşturma sürecinde yer alıyorlar. Bir dizi hareketi tamamlayarak oyunda kendi kreplerinizi ya da çilekli kekinizi yapabilirsiniz. Çoğu hyper casual oyunda olduğu gibi Perfect Cream’da ustalaşmak da öyle kolay değil.

Perfect CreamİNDİR Perfect CreamİNDİR

Farklı bir jöle kıvamında Jelly Jump

Jelly Jump

Yapımcı: LongerGamesStudio Puan: 3,6

Jelly Jump’ta oyuncular birer jöleye dönüşüyorlar. Zıplama mekaniği üzerine yazılan bu oyundaki jöle fiziği inanılmaz tatmin edici. Gerçek jöleden biraz daha sakızımsı bir yapısı olan jölelerin ve atmosferde kullanılan görsellerin tarzı, oyunu sevmenize yetecek.

Jelly JumpİNDİR Jelly JumpİNDİR

Adeta bir Wipeout, bir Ninja Warrior: Fun Race 3D

Fun Race 3D

Yapımcı: Good Job Games Puan: 4,2

Rakiplerinizden önce bitiş çizgisine gelmeniz gereken Fun Race 3D’de, adeta bir Ninja Warrior parkuru oynayacaksınız. Yarışta birçok engel var ancak oyunun kontrolleri hayli basit. Oyunda koşmak için ekrana dokunmanız, durmak için bırakmanız gerekiyor.

Fun Race 3DİNDİR Fun Race 3DİNDİR

Tatmin edici kesme hissiyle Grass Cut

Grass Cut

Yapımcı: Full Fat, Voodoo Puan: 3,6

Grass Cut, sadece bir dokunuşla çim dolu bir tarladaki çimleri biçebileceğiniz bir oyun. Oyunun kesim sürecinde oyuncuya verdiği haz ve çimenin parçalanma hissi oldukça tatmin edici. Görsel açıdan tarzı iyi olmasına rağmen maalesef oyunun harita ve mekan olarak bir çeşitliliği yok. Bu yüzden başlarda oldukça eğlenceli ancak seviye atladıkça aynı yeri görmekten sıkılabilirsiniz.

Grass CutİNDİR Grass CutİNDİR

Yılların karşıdan karşıya geçme simülasyonu: Crossy Road

Crossy Road

Yapımcı: Hipster Whale Puan: 4,6

2014 yılında piyasaya sürülen Crossy Road hala bir trend. Çıkışının üzerinden 7 yıl geçmesine rağmen bu oyunu, en başarılı mobil oyunlarda hala görebiliyoruz. Oyunda araçlarla dolu yollardan, nehirlerin ve trenlerin üzerinden karşıdan karşıya geçmeniz gerekiyor. Basit bir hyper casual mantığa sahip bir oyun olarak gözükse bile Crossy Road kesinlikle oynanması gereken bir oyun.

Crossy RoadİNDİR Crossy RoadİNDİR

Yapımının hızı ve maliyetinin düşüklüğü sayesinde günde onlarda hyper casual oyun çıkmaya devam ediyor. Piyasadaki en iyi mobil oyunlar kategorisinde sıkça göreceğimiz bu oyunlar, oyuncular arasında popüler olmaktan çok daha fazlası. Deneyimli bir ekip, kelimenin tam anlamıyla oldukça küçük bir bütçeyle birkaç hafta içinde kaliteli bir hyper casual oyun oluşturabilir. Hem oyuncuların ilgisi, hem de yapımcıların ve yayıncıların reklam gelirleri böyle yüksek oldukça, önümüzdeki zamanlarda çok daha fazla hyper casual oyun görebiliriz.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli