Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Tesla Model S Plaid’in Multimedya Ekranında Cyberpunk 2077 Oynandı [Video]

avatar

admin

  • e 0

    Mutlu

  • e 0

    Eğlenmiş

  • e 0

    Şaşırmış

  • e 0

    Kızgın

  • e 0

    Üzgün

Tesla Model S Plaid'in Multimedya Ekranında Cyberpunk 2077 Oynandı [Video]

Tesla Model S Plaid'in Multimedya Ekranında Cyberpunk 2077 Oynandı [Video]

Sabah saatlerinde sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, Tesla‘nın bir etkinlik düzenlediğinden ve bu etkinlik kapsamında da Model S Plaid’i duyurduğundan bahsetmiştik. Bahsettiğimiz özellikler arasında ise Model S Plaid’in sahip olduğu multimedya ekranı da vardı. Hatta Elon Musk, bu multimedya ekranının PlayStation 5’in yeni rakibi olduğunu söylemişti. Şirket şimdi, bu multimedya ekranının performansına ilişkin yeni bilgiler servis etti.

Elon Musk, 2021’in başında yaptığı bir açıklamada Model S Plaid’in Cyberpunk 2077‘yi oynatabilecek kadar güçlü bir multimedya sistemine sahip olacağını açıklamıştı. Tesla’nın konuyla ilgili açıklamaları, bunun gerçek olduğunu gözler önüne seriyor. Zira etkinlikten sonra gösterilen bir demo, Tesla Model S Plaid sahiplerinin otomobillerinde Cyberpunk 2077 oynayabileceklerini ortaya koyuyor. 

Tesla Model S Plaid’in multimedya ekranı, AMD’den güç alıyor

Tesla Model S Plaid

Tesla tarafından yapılan açıklamalara göre Model S Plaid’de yer alan multimedya ekranı, AMD’nin Ryzen serisi bir işlemcisinden güç alıyor. Ayrıca bu işlemci, harici olarak entegre edilmiş rDNA 2 GPU ile destekleniyor. AMD’ye göre Tesla için hazırlanan sistem, 10 teraflop işlem gücüne sahip. PlayStation 5’in sahip olduğu 10.28 teraflop işlem gücü, Elon Musk’ın kurduğu cümlenin tamamen doğru olduğunu gözler önüne seriyor. Yani tüketiciler, bu aracı satın aldıklarında gerçekten PlayStation 5 kadar güçlü olan bir oyun konsoluna da sahip olma imkanı yakalamış olacaklar.

Yukarıdaki fotoğraf, lansman etkinliğinden sonra Tesla hayranları tarafından çekilerek, Reddit üzerinden servis edildi. Paylaşılan görüntü, Tesla Model S Plaid’in multimedya ekranında oyun oynamak isteyenlerin kullanacakları kumandayı gösteriyor. Ancak Tesla, bununla ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Kumandanın tüm araç sahiplerine ücretsiz olarak mı verileceği, yoksa bunun için ekstra bir bedel mi ödeneceği bilinmiyor. Aslında yukarıdaki kumandanın gerçek olup olmadığı bile meçhul çünkü aracın ekranının hemen arkasına bakarsanız, orada Dualshock 4 benzeri başka bir kumandanın da yer aldığını rahatlıkla görebilirsiniz. Tesla’ya ait olduğu söylenen kumanda ise Model S Plaid’in kesik yapıdaki direksiyonuyla benzer bir yapıda.

Peki Tesla, otomobiline neden PS5 kadar güçlü bir konsol koydu?

Tesla Model S Plaid

Elon Musk, sektörle ilgili yaptığı bir açıklama sırasında otomobillerde kullanılan bilgi eğlence sistemlerinin giderek daha da önemli bir hale geldiğinden bahsetmişti. İnsanların araç kullanmak istemediklerini, araçların kendi kendine yol almasını istediklerini ifade eden Musk, bunun doğal bir sonucu olarak da arabalarda oyun oynamak ve film izlemek gibi etkinliklere ihtiyaç duyulduğunu söylemişti. Ayrıca elektrik motorlu araçların şarj olma süreleri, bugüne dek alıştığımız fosil yakıtlı araçlar gibi değil. İnsanlar, araçlarını şarj edebilmek için bir ya da birkaç saat boyunca şarj istasyonlarında beklemek zorunda kalabiliyorlar. İşte bu iki neden, Tesla Model S Plaid’de neden PlayStation 5 kadar güçlü bir oyun konsolunun bulunduğunu anlatmaya yetiyor.

İşte Tesla Model S Plaid’de Cyberpunk 2077 oynanan o anlar

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli