Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Tövbeliymiş: Dogecoin’in Kurucusu, 8 Yıl Sonra İlk Kez Kripto Para Satın Aldığını Açıkladı

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Tövbeliymiş: Dogecoin'in Kurucusu, 8 Yıl Sonra İlk Kez Kripto Para Satın Aldığını Açıkladı

Tövbeliymiş: Dogecoin'in Kurucusu, 8 Yıl Sonra İlk Kez Kripto Para Satın Aldığını Açıkladı

Kripto para piyasası son dönemde oldukça sıkıntılı günler geçiriyor. Bir süredir dalgalanmalar olsa da genel bir düşüş grafiği çizen kripto paralar, yatırımcılarına son dönemde kötü haberler veriyor. Özellikle geçtiğimiz gün aylar sonra ilk kez 30 bin dolar seviyesinin altına düşen Bitcoin, uzun süre arka arkaya kırdığı rekor seviyelerin getirdiği güzel günlerin ardından yatırımcılarını hayli üzdü.

2021’in başından beri hareketli günler geçiren kripto para piyasasının en çok konuşulan isimlerinden biriyse Dogecoin‘di. Bir ‘şaka’ olarak ortaya çıkan kripto para, özellikle Elon Musk’ın katkılarıyla uzunca süre yükseliş gösteren bir grafik çizmişti. Son günlerdeyse Dogecoin de diğer kripto paralar ile aynı kaderi paylaşıyor ve düşüşe geçmiş durumda. Bu gelişmelerin ortasında, kritpo paranın yaratıcısından ilgi çekici bir mesaj geldi.

‘8 yıl aradan sonra ilk kez Dogecoin satın aldım’

Billy Markus

Dogecoin bundan 8 yıl önce 2013 yılında Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından kripto para pazarına yönelik bir şaka olarak geliştirilmişti ve aslında yıllardır da yolculuğuna bu çizgide devam ediyordu. Her ikisi de yazılım mühendisi olan bu iki arkadaştan Jackson Palmer bu işlerden elini eteğini iyice çekmiş olsa da Billy Markus, Dogecoin’le yakından ilgilenmeye devam ediyor. Ancak ilginç nokta ise Markus’un 8 yıl aradan sonra ilk kez Dogecoin satın aldığını söylemiş olması. 

Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla bu bilgiyi paylaşan Markus, söylediğine göre 8 yıl önce kripto paraya ‘tövbe etmiş’. Aradan geçen 8 yılın ardındansa yeniden bir Dogecoin yatırımcısı olmaya karar vermiş. 

Markus, tweetinde ”Bir saat önce, bir daha asla kripto satın almayacağıma dair yemin etmemden 8 yıl sonra Dogecoin satın aldım. O zamandan beri fiyatını 7 kez kontrol ettim. Yüzde 10 kardaydım, şimdi yüzde 3’e düştüm. Neyse, bu sağlıklı görünüyor.’ ifadelerine yer verdi.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.