Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Türkiye’de 2021 Yılında En Çok Oynanan Ücretsiz Online Oyunlar Açıklandı

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türkiye'de 2021 Yılında En Çok Oynanan Ücretsiz Online Oyunlar Açıklandı

Türkiye'de 2021 Yılında En Çok Oynanan Ücretsiz Online Oyunlar Açıklandı

Son dönemlerde Türkiye’deki oyuncularla ilgili önemli istatistikler açıklayan yerli e-pin platformu Oyunfor, 2021 yılında en çok oynanan çevrimiçi oyunların hangileri olduğunu açıkladı. Oyuncuları belli bir kategoriye almak yerine PC, PlayStation, Xbox ve mobil cihaz sahiplerini tek bir çatı altına toplayan şirket, böylelikle tüm oyunlar arasında en çok oynananları belirlemiş durumda.

Oyunfor tarafından yapılan açıklamalara göre Türkiye’de en çok oynanan oyun, “Garena Free Fire“. Hayatta kalma türünde bir yapım olarak karşımıza çıkan bu oyunun mobil cihazlar için geliştirildiğini de unutmamak gerek. Oyunfor Genel Müdürü Mehmet Dumanoğlu, bu istatistiklerin Türkiye’deki oyuncuların alışkanlıklarını gösterdiğini, bu bağlamda insanların güçlü bilgisayar ya da konsol alamadıkları için mobil cihazlara yöneldiğini ifade ediyor. 

İşte 2021 yılında Türkiye’de en çok oynanan çevrimiçi oyunlar

Garena Free Fire

Garena Free Fire PUBG Mobile Call of Duty: Mobile Valorant Call of Duty: Warzone LifeAfter Arena of Valor Lords Mobile Mobile Legends League of Legends

2021 yılında en çok oynanan çevrimiçi oyunlara baktığımızda, bu oyunların 7 tanesinin mobil, ikisinin PC ve bir tanesinin de konsol için geliştirildiğini görüyoruz. Öte yandan, ülkemizdeki oyunseverler de daha çok MOBA oyunlarını seviyor gibi görünüyorlar. Zira listenin içinde 4 MOBA, 3 hayatta kalma, 2 FPS ve 1 de survival oyunu bulunuyor.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.