Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Türkiye’nin En Büyük Sos Üreticisi Assan Gıda, Kraft Heinz’a Satıldı

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türkiye'nin En Büyük Sos Üreticisi Assan Gıda, Kraft Heinz'a Satıldı

Türkiye'nin En Büyük Sos Üreticisi Assan Gıda, Kraft Heinz'a Satıldı

Geçtiğimiz yıl tüm dünyada yaptığı 26 milyar dolarlık ciro ile dünyanın en büyük 5. gıda firması olan Kraft Heinz, Türkiye’nin en büyük sos üreticisi Assan Gıda’yı satın aldı. Kibar Holding, The Kraft Heinz ile iştiraki olan ve Türkiye’nin en büyük ketçap, mayonez ve sos üreticisi konumunda olan Assan Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’deki  hisselerinin devredilmesine ilişkin bir hisse satış sözleşmesi imzaladı.

Rekabet Kurumu’ndan gerekli onayların alınmasının ve diğer tüm ön koşulların sağlanmasının ardından Assan Gıda, İzmir ve Susurluk tesislerinde üretime Kraft Heinz bünyesinde devam edecek.

Kraft Heinz’ın Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’daki operasyonları güçlenecek:

Assan Gıda

ABD’li şirket konuya ilişkin yaptığı açıklamada gerçekleşen satın alma ile birlikte perakende ve ev dışı tüketim sektörlerinde Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’daki operasyonlarını güçlendirme fırsatı elde ettiğini ifade etti.

Kraft Heinz Uluslararası Bölge Başkanı Rafael Oliveira, konuya ilişkin yaptığı açıklamada ”Bu girişimimiz, lezzet geliştirme odaklı uluslararası büyüme stratejimizi hızlandırmak için harika bir fırsat. İnanıyoruz ki Assan Gıda’nın yenilikçi sos ve domates ürün portföyüne ek olarak büyüyen ev dışı tüketim sektöründeki geniş dağıtım ağı ve başarılı ekibiyle, Kraft Heinz’a, Türkiye’deki Heinz markasını büyütme ve Kraft Heinz’ın küresel ölçeği ve büyüme hızıyla birleşerek uluslararası lezzet geliştirme platformumuzu daha da genişletme imkânı sunacaktır” ifadelerini kullandı.

Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar ise Assan Gıda’nın Kraft Heinz tarafından satın alınmasına ilişkin yaptığı açıklamada ”Assan Gıda, yenilikçi ve sürekli zenginleşen ürün gamıyla hem yurtiçi hem de yurtdışı pazarlarda sağladığı müşteri memnuniyeti ile sektöre sürdürülebilir büyüme açısından örnek oldu. Bu başarıların, Kraft Heinz gibi küresel bir liderin çatısı altında artarak devam edeceğine inanıyorum. Rekabetçi, katma değer yaratan ve verimli bir operasyonun sağladığı güven ve cazibe ile, Kraft Heinz’ın Türkiye’de uzun vadeli yatırım planlarını hayata geçirmesine güçlü bir platform sağlamak ve böyle nitelikli doğrudan yabancı yatırımları Türkiye’ye kazandırmaktan gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli