Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Twitter ardından YouTube’da bitcoin dolandırıcılığı

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitter’da yaşanan bitcoin dolandırıcılığının ardından şimdi de YouTube üzerinden bitcoin dolandırıcılığı başladı. Bildiğiniz gibi yakın zaman önce Ruhi Çenet’in ikinci kanalı çalınmış ve söz konusu dolandırıcılık amaçlı kullanılmıştı. Bazı yüksek aboneye sahip kanallarda yaşanan bu olay şimdi de NASA News ismiyle ve Elon Musk isimlendirmesiyle atılan videolarla yapılıyor.

Ünlü YouTuber Jake Paul’un evini FBI bastı!Ünlü YouTuber Jake Paul’un evini FBI bastı!

Ünlü YouTuber Jake Paul daha önce yağmacı olarak görülmüştü. Şimdi ise evine giren FBI, Paul’un evinde bulunan silahları topladı.

YouTube üzerinden bitcoin dolandırıcılığı

YouTube söz konusu dolandırıcılıklar hakkında atmadığı adımlar ile eleştiriliyor. Jon Prosser Apple sızıntılarıyla dikkat çeken bir isim. Prosser yakın bir zaman önce Front Page Tech adlı YouTube kanalının hacklendiğini Twitter üzerinden paylaştı. Bu paylaşımın kısa sürede etkileşim almasının ardından, YouTube kanalının ismi NASA [NEWS] olarak değiştirildi. Twitter hesabından bunu duyuran Prosser, YouTube’u etiketleyerek yardım istedi.

Yo, the Front Page Tech channel was somehow hacked. @TeamYouTube – help ASAP

— Jon Prosser (@jon_prosser) August 5, 2020

Şu anda kapatılan ancak Front Page Tech adlı hesap tek bir gecede canlı olarak yayımlanan bitcoin dolandırıcılığına sahne oldu. İlk sıralarda çıkabilmesi için bot takipçilerle şişirilen hesaptan paylaşılan videolar öne çıkartıldı. Jon Prosser, kanalın şu ana kadar bitcoin temelli 4 bin dolar kazandığını aktarıyor.

Apple analisti, bu şikâyetlerinin ardından hesaptaki bütün videoların silindiğini daha sonra da kanalın kapatıldığını söylüyor. Bu durumun YouTube tarafından mı yapıldığı yoksa hesap ile ilgilenen dolandırcılar tarafından mı yapıldığı belli değil. Yine de YouTube’un bu hacklenme durumlarında yeterince hızla davranmaması akılları karıştırıyor.

Fazla aboneye sahip kanallara yönelik bu saldıraya YouTube çözüm sunmuyor. Hatta bildirilene göre şirket insanları hesaplarını geri almak için haftalarca bekletiyor. YouTube üzerinden bitcoin dolandırıcılığı ile gündemde yerini alan popüler içerik platformu, şu an için sessizliğini koruyor.

happening again right now: many more large verified YouTube accounts have been hacked including @jon_prosser bypassing 2FA, have had their names changed to Elon Musk NASA, and are live streaming Bitcoin scams with over 100,000 fake viewers through botting https://t.co/eYZ90wNuce pic.twitter.com/JCfxtRk7yB

— Rod Breslau (@Slasher) August 6, 2020

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.