Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Twitter CEO’su, Attığı İlk Tweet’i Açık Artırma ile Satışa Çıkardı: Yüz Binlerce Dolar Teklif Ediliyor

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitter CEO'su, Attığı İlk Tweet'i Açık Artırma ile Satışa Çıkardı: Yüz Binlerce Dolar Teklif Ediliyor

Twitter CEO'su, Attığı İlk Tweet'i Açık Artırma ile Satışa Çıkardı: Yüz Binlerce Dolar Teklif Ediliyor

Kripto para birimlerinin ve Blockchain teknolojisinin yaygınlaşmasıyla birlikte dijital dünyanın daha da derinlerine inmeye başladık. Bunun en büyük örneği, geçtiğimiz hafta Pablo Rodriguez-Fraile isimli bir koleksiyonerin 6,6 milyon dolar karşılığında 10 saniyelik bir video satmış olmasıydı.

Bu dijital sanat alışverişi, kripto para dünyasında “Değiştirilemez Token” olarak bilinen NFT’ler sayesinde gerçekleşti. NFT’lerin dijital alışverişte kullanıldığı bir diğer alansa Twitter. Dev sosyal medya platformunda satışa çıkan ve şu anda en değerli Tweet konumunda yer alan son Tweet’se, Twitter CEO’su Jack Dorsey’in ilk Tweet’i oldu.

Teklifler gelmeye devam ediyor: Şu an için en yüksek teklif 500 bin dolar:

twitter

Jack Dorsey, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Tweet’lerin satın alınabileceği Valuables BY Cent platformunun bağlantısına yer verdi. Bu bağlantı, Jack Dorsey’in 2006 yılında paylaştığı ilk Tweet için oluşturulan satın alma sayfasına yönlendiriyordu. Tweet, Jack Dorsey tarafından NFT haline getirildi ve satışa sunuldu.

Şu anda açık artırmada olan ve sürekli yeni teklifler verilen Tweet için güncel durumda verilen en yüksek teklif 500 bin dolar. Bu teklif, kripto para birimi platformu TRON’un kurucusu, Ripple’ın Greater China bölgesinin eski baş temsilcisi ve Rainberry Inc.’in CEO’su olan Justin Sun tarafından verildi.

Tweet’i satın alınca ne oluyor?

jack dorsey

Jack Dorsey’in ve herhangi bir kişinin Tweet’ini satın aldığınızda elinize somut bir şey geçmeyecek. Satın aldığınız şey, yalnızca Tweet’i oluşturan kişi tarafından imzalanmış ve doğrulanmış olması nedeniyle benzersiz olan dijital bir Tweet sertifikası olacak. Platformda satılan Tweet’lerin sahipleri tarafından satışa çıkarılmış olmaları da gerekmiyor.

Platformda bir gün kendi Tweet’inizle bile karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda karşılaştığınızda, diğer tüm kullanıcılar gibi platformda Tweet’inize gelen teklifleri görebilir ve kabul edebilirsiniz. Yapılan alışverişte ödenen miktarın %95’i size, yani Tweet sahibine, %5’i ise Valuables by Cent’e gidiyor.

Platformda en yüksek teklif verilen Tweet, Jack Dorsey’in Tweet’i:

satılık tweet

Jack Dorsey’in Tweet’i henüz bugün satışa çıkmış olsa da platformda en yüksek teklif alan Tweet’lerin başında geliyor. Bu listenin ikinci sırasında Elon Musk’ın 2018’de paylaştığı Tweet, üçüncü sıradaysa Bitcoin’in kurucusu dahi olabileceği iddia edilen Hal Finney’in “Running bitcoin” Tweet’i yer alıyor.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli