Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Twitter’da En Fazla Takipçi Sayısına Sahip Hesaplar Açıklandı

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitter’da En Fazla Takipçi Sayısına Sahip Hesaplar Açıklandı

Twitter’da En Fazla Takipçi Sayısına Sahip Hesaplar Açıklandı

Sosyal medya uygulamalarının daha kolay erişilebilir olmasını sağlayan internet ve akıllı telefonların yaygınlaşasıyla bu mecralar giderek daha da büyüyor. Son yılların popüler platformlarından biri olan Twitter da aylık 67 milyon aktif kullanıcının ziyaret ettiği ve her geçen gün daha fazla kişinin üye olduğu bir sosyal mecra olarak karşımıza çıkıyor.

Kullanıcılarına her gönderi için yanıt verme, retweet ve beğeni gibi farklı etkileşim seçenekleri sunan platformda siyasetçilerden sanatçılara kadar birçok kişi, takipçileriyle bir araya geliyor. Platformda en çok takipçiye sahip hesaplar da doğal olarak en çok etkileşimin gerçekleştiği hesaplar olarak dikkat çekiyor. Bunları okuduktan sonra “Twitter’da en çok takipçiye sahip hesaplar hangileri” diye bir soru aklınıza geldiyse vakit kaybetmeden gelin sorunuzun yanıtına geçiş yapalım.

Not: Profilini incelemek istediğiniz kişinin başlığına tıklayarak Twitter adreslerine ulaşabilirsiniz.

20. Chowkidar Narendra Modi

Narendra Modi

Listemizdeki ilk siyasetçi olan Narendra Modi, Hindistan’ın Başbakanı. 2009’dan bu yana sosyal medyayı aktif olarak kullanan Modi’nin şu andaki takipçi sayısı 50,7 milyonu aşmış durumda.

19. Jimmy Fallon 

jimmy fallon

ABD televizyonlarında sunduğu programıyla geniş bir kitleye hitap eden Jimmy Fallon, hesabında kendi paylaşımlarının yanı programdan kesitleri de takipçileriyle buluşturuyor. Fallon, 51,4 milyon takipçiyle listemizde 19. sıraya yerleşiyor.

18. Shakira

Shakira

Tanıtmaya gerek duymadığımız dünya yıldızı Shakira, Twitter’ı aktif kullanan ünlülerden biri. Kişisel paylaşımlarının yanı sıra konserlerden kesitlere de ulaşabileceğiniz bu hesabı, şu anda 51,6 milyondan fazla kişi takip ediyor.

17. CNN Breaking News

CNN Breaking News

Twitter’ın zirvesinde bireysel hesaplar kadar kurumsal hesaplar da yer edinmeyi başarmış durumda. Son dakika haberlerinden haftalık köşe yazılarına kadar birçok paylaşımın yapıldığı CNN Breaking News hesabı, 56 milyon takipçi sayısıyla listemizin 17. sırasında yer buluyor.

16. Britney Spears

Britney Spears

Shakira’dan sonra listemize girmeyi başaran bir diğer dünya yıldızı da Britney Spears. 2008 yılından bu yana takipçileriyle bu platform üzerinden iletişim kuran Spears’ın şu anda 56,3 milyon takipçisi bulunuyor.

15. Twitter

Twitter

Oldukça kafa karıştırıcı olsa da Twitter’ın da bir Twitter hesabı var. Bizlere adeta “Twitterception” yapılan bu hesapta, güncel duyurulardan tutunda eğlenceli paylaşımlara kadar birçok içerik yer alıyor. Twitter’ın Twitter hesabı, 56,7 milyon takipçi sayısıyla listemizde 15. sırayı alıyor.

14. Selena Gomez

Selena Gomez

2009 yılından beri Twitter’ını aktif olarak kullanan Selena Gomez, paylaştığı müzik videolarıyla takipçilerinin gönlünü fethediyor. 58,2 milyon takipçiye sahip olan hesap, bu sayıyla listemize 14. sıradan girerken Selana Gomez de Twitter’ın en çok takipçiye sahip 6 kadını arasında kendine yer buluyor.

13. Kim Kardashian West

Kim Kardashian West

Instagram’ın en çok takipçiye sahip isimleri arasında da kendine yer bulan Kim Kardashian West, 62,1 milyon takipçisiyle Twitter’ın en çok takipçiye sahip 13. hesabını kullanıyor. Sosyal medya denince akla ilk gelen isimlerden olan Kardashian’ın hesabını 2009’dan bu yana kullandığını da belirtelim.

12. Justin Timberlake

Justin Timberlake

Listedeki bir diğer dünya yıldızı olan Justin Timberlake, popülerliğini burada da takipçi sayısıyla gösteriyor. 65,1 milyon takipçiye sahip hesabın 2009 yılından bu yana aktif olduğunu da ekleyelim.

11. Donald J. Trump

Donald J. Trump

Listedeki ikinci siyasetçi olma unvanına erişen Donald Trump, bilindiği gibi son dönemde Huawei’ye uyguladıkları yaptırımları da Twitter hesabından duyurmuştu. Trump’ın şu an 65,7 milyon takipçisi bulunuyor.

10. Ariana Grande

Ariana Grande

Twitter’daki takipçi sayısıyla dikkat çeken isimlerden biri de ünlü şarkıcı Ariana Grande. Platformun aktif kullanıcılarından biri olan Grande’nin 2009 yılından bu yana aktif olan hesabında 66,6 milyon takipçisi bulunuyor.

9. YouTube

YouTube

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube’un Twitter hesabı, tam 72 milyon kullanıcıya sahip. Platformda desteklenen içeriklerin yanı sıra özel günler için de paylaşımların yapıldığı bu hesabın 2007 yılında açılmış olduğunu da belirtelim.

8. Ellen DeGeneres

Ellen DeGeneres

Kendi alanındaki rakibi Fallon’ı geçerek üst sıralarda kendine yer bulan Ellen DeGeneres, kendi programını yapan ünlü bir komedyen. Programdan kesitlerin yanı sıra kişisel paylaşımlara da yer verilen bu hesabın 78,8 milyon takipçisi bulunuyor.

7. Lady Gaga

Lady Gaga

Sosyal medyayı en aktif kullanan isimlerden biri olan Lady Gaga, müzik ve oyunculuktaki başarısını bu platforma da yansıtıyor. Çoğunlukla müzik ile ilgili paylaşımların geldiği hesabın şu anki takipçi sayısı ise 79,7 milyon.

6. Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo

Listedeki tek futbolcu olan Cristiano Ronaldo, sosyal medyada bu alanın lideri durumunda. Aile hayatından tutun futbolla ilgili paylaşımlara kadar birçok içeriğe ev sahipliği yapan hesabın takipçi sayısı şu an 80,5 milyonun üzerinde. Ronaldo’nun bu hesabı 2010 yılından bu yana kullandığını da hatırlatalım.

5. Taylor Swift

Taylor Swift

Dünyanın en ünlü pop yıldızlarından biri olan Taylor Swift, birçok kişiye göre Twitter’ın en etkili kişisi konumunda. Twitter’a 2008 yılında katılan Swift’in şu an 84,9 milyon takipçisi bulunuyor. Bu rakama karşılık ünlü şarkıcının kimseyi takip etmemesi de dikkat çeken bir diğer ayrıntı olarak karşımıza çıkıyor.

4. Rihanna

rihanna

Dünyanın en ünlü pop şarkıcılarından biri olan Rihanna, başarısını buradaki takipçi sayısıyla da kanıtlıyor. Müzik paylaşımlarının yanında Rihanna’nın kişisel paylaşımlar da yaptığı Twitter hesabını şu anda 93,9 milyon kişi takip ediyor. Hesabın 2009 yılından bu yana aktif olduğunu da belirtelim.

3. Justin Bieber

Justin Bieber

Sonuna yaklaştıkça müzikle ilgilenen kişilerin hesaplarının sayısının arttığı listemizde dünya yıldızı Justin Bieber, 107 milyon takipçiyle 3. sırada yer alıyor. Bieber’ın 2009’dan bu yana aktif olan hesabında 298 binden fazla kişiyi takip ediyor olması da dikkat çeken bir ayrıntı olarak karşımıza çıkıyor.

2. Katy Perry

Katy Perry

Listenin zirvesine en yakın isim olan Katy Perry, araştırmalara göre Twitter’ın en etkili 2. kadını olarak görülüyor. Kendi hesabından müzik ile ilgili birçok paylaşım yapan Perry’nin şu an 108,1 milyon takipçisi bulunuyor.

1. Barack Obama

Barack Obama

Listenin ilk sırasında, birçok kişiyi şaşırtacak şekilde ABD’nin eski başkanı Barack Obama yer alıyor. 2007 yılından bu yana aktif olarak kullanılan hesabı 109,3 milyon kişi takip ediyor. Obama’nın takip ettiği kişi sayısı da 611 binden fazla.

Twitter’da en çok takipçiye sahip isimleri listelediğimiz yazımızın sonuna geldik. Instagram’da en çok takipçiye sahip isimleri öğrenmek için yukarıdaki haberimize de göz atabilirsiniz. Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.