Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Valorant Geliştiricisi, Oyundaki Bir Hatanın Nasıl Oluştuğunu Anlattı

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Valorant Geliştiricisi, Oyundaki Bir Hatanın Nasıl Oluştuğunu Anlattı

Valorant Geliştiricisi, Oyundaki Bir Hatanın Nasıl Oluştuğunu Anlattı

Bir oyuncunun, özellikle FPS gibi oyunlardan en büyük beklentisi, oyunun gerçeğe yakın ve fizik kurallarına aykırı olmayan bir dinamiğinin olmasıdır. Yeni sayılmasına rağmen e-spor camiasında yoğun ilgi gören Valorant da zaman zaman gerçeği yansıtmayan bir FPS oyunu olarak eleştiriliyordu.

Cloud Nine takımının oyuncularından C9 Mel, Valorant’ta Raze’in roketinden zarar görmediğini gösteren bir video paylaştı ve Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, birinin bu konuya açıklık getirmesini istedi. Bir Valorant geliştiricisi, C9 Mel’i yanıtlayarak hatayı kabul etti ve böyle bir hatanın nasıl gerçekleştiğini açıkladı. 

Hata, görüş kontrollerinin düzgün çalışmamasından kaynaklanıyor

valorant

Daha önce Valorant oynamamış olsanız bile videoda neyin ters gittiğini çok açık bir şekilde görebilirsiniz. Raze adlı karakterin ultisi bir roket ve bu roketin de gerçek hayatta olduğu gibi yüksek hasarlar vermesini beklerseniz, özellikle de yakın mesafeden. Ancak söz konusu videoda böyle olmuyor ve roket adamın neredeyse yüzünde patlamasına rağmen hiçbir hasar vermiyor. Twitter üzerinden yapılan açıklamada, olayın bambaşka tekniksel bir yüzü olduğu ortaya çıkıyor. 

Valorant geliştiricisinin yaptığı açıklama, şu şekildeydi:

“Evet, bu gerçekten de bir bug ve bunu düzeltebiliriz. Oyunlar, gerçek hayatta görülen fizik kuralları üzerinde tasarlanır ancak Valorant’taki bu patlama, gerçek fizik kurallarını yansıtmıyor. Oyundaki tüm patlamalar, tasarımcıların düzenleyebileceği dış ve iç yarıçap özelliğine sahiptir. İç yarıçapta kalan oyuncular, patlamadan yüksek hasarla etkilenirken dış yarıçaptaki oyuncular bu durumdan daha az etkilenir, hatta hiç zarar görmez. 

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.