Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

‘Verdiğim Sayı Hatalı’ Çıktı Diyen Fahrettin Koca, Yapılan Aşı Sayısını Açıkladı

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

'Verdiğim Sayı Hatalı' Çıktı Diyen Fahrettin Koca, Yapılan Aşı Sayısını Açıkladı

'Verdiğim Sayı Hatalı' Çıktı Diyen Fahrettin Koca, Yapılan Aşı Sayısını Açıkladı

Koronavirüs pandemisinin başladığı ilk günden beri en çok onun yaptığı açıklamaları önemsediğimiz Fahrettin Koca, Twitter’da yaptığı açıklamalarda bir hata yaptığını duyurdu. Dün sabah saatlerinde yaptığı bir paylaşımda 448 bin kişinin koronavirüs aşısı olmak için randevu aldığını söyleyen Sağlık Bakanı Koca, bugün yaptığı açıklamada ise 448 bin değil, 456 bin aşı yapıldığını açıkladı. Yani açıklanan sayıdan 8.000 kişi daha fazla sayıda aşı yapılmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarında bu 8.000 kişiye de değinen Fahrettin Koca, aşılanan vatandaşların randevusu olmadıkları için geri çevrilemeyeceklerini söyledi. Yeterli miktarda aşının olduğunu belirten Bakan Koca, aşılamayı yapacak zamanın da olduğunu ifade etti. Ayrıca, Fahrettin Koca’nın açıklamalarına göre bugün, tam 750 bin doz aşı yapılacak.

13 milyonu aşkın vatandaşa iki doz aşı yapıldı

Koronavirüs

Koronavirüs aşıları, bildiğiniz üzere iki doz halinde uygulanıyor. Yapılan aşılamanın takip edilmesini sağlayan covid19asi.saglik.gov.tr‘ye baktığımızda saat 15:17 itibarıyla 13 milyon 754 bin 664 vatandaşın iki doz aşılamasının da gerçekleştirildiğini görüyoruz. Aşının yalnızca ilk dozunu vurulmuş olan vatandaşların sayısı ise 20 milyon 554 bin 545 olarak kayıtlara geçmiş durumda.

Uzmanlara göre koronavirüs pandemisinin sona ermesi ve insanların eski hayatlarına dönebilmeleri için, toplumsal bağışıklığın sağlanmış olması gerekiyor. Bu da toplumun en azından yüzde 60 yüzde 70 kadarının aşılanması gerektiği anlamına geliyor. Sağlık Bakanlığı’nın çalışmaları sayesinde daha fazla sayıda vatandaşın aşıya ulaşabilmesi, sürecin hızlanmasını sağlayacak ve pandemiyi Türkiye gündeminin dışına itecek gibi görünüyor.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli