Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

WhatsApp Artık Hayat Kurtarıcı Olabilecek Bir Özelliğe Sahip

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, her geçen gün biraz daha büyük bir önem kazanıyor. Bu durumun farkında olan geliştirici ekip de kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılayıp, daha iyi bir deneyim sunabilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Şimdiyse WhatsApp geliştiricileri; İtalya, Brezilya, ABD, İrlanda, İngiltere, İspanya ve Meksika’daki kullanıcılar için önemli bir özelliği kullanıma sundu.

İnternet, fazlasıyla etkili bir iletişim aracı ancak bu araç, zaman zaman bazı sorunlara yol açabiliyor. Örneğin herhangi bir bilgi, internet ortamında kolayca yayılabiliyor. Üstelik bu kadar kolay yayılan bir bilginin doğruluğu da çoğu zaman sorgulanmıyor. Aslına bakacak olursak WhatsApp, geçtiğimiz dönemlerde yanlış bilginin yayılmasını engellemek için bazı tedbirler almıştı. WhatsApp’ın yeni özelliği de yanlış bilginin önüne geçmek için atılmış yeni bir adım olarak karşımıza çıkıyor.

 

WhatsApp’ın çeşitli ülkelerde kullanıma sunduğu yeni özelliği, viral olarak yayılmaya başlayan mesajların orijinal olmadığını göstermek için bir simge getiriyor. Büyüteç şeklinde olan bu simge kullanıcıları, söz konusu viral içerikle ilgili web sonuçlarına götürüyor. Bu sayede kullanıcılar, kendilerine gönderilen içeriğin doğru olup olmadığını internet üzerinden öğrenme imkanı yakalamış oluyorlar.

WhatsApp’ın yeni özelliği işte böyle görünüyor

WhatsApp’ın yeni özelliği, özellikle de doğru bilgiye gerçekten ihtiyaç duyduğumuz şu dönemlerde kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlayacak. Çünkü pandemi nedeniyle her kafadan bir ses çıkar hale geldi. Haliyle bu durum, yanlış bilginin yayılma ihtimalini çok daha fazla artırıyor. İşte WhatsApp, bir süre önce bir mesajı sadece 5 kişiye iletmekle sınırlamasının ardından şimdi de bu yeni özellikle kullanıcılara yardımcı olmaya çalışacak gibi görünüyor.

WhatsApp’ın doğrudan internet üzerinden arama yapılmasını sağlayan yeni özelliği, birkaç ay önce ilk kez gün yüzüne çıkmıştı. Hatta bu süreçte bazı kullanıcılar da bu özelliği beta kapsamda test etmişlerdi. Şirket, yaptığı çalışmalarla bu özelliği kararlı hale getirmiş durumda. Dolayısıyla WhatsApp’ın yeni özelliğinin, ilerleyen günlerde daha fazla tüketiciye ulaşacağını söyleyebiliriz.

Kaynak : https://www.androidpolice.com/2020/08/03/whatsapp-rolling-out-search-the-web-functionality-to-help-fact-check-viral-messages/

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli