Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Windows 11, Windows 7 ve Windows 8.1 Sahiplerine de Ücretsiz Olacak

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Windows 11, Windows 7 ve Windows 8.1 Sahiplerine de Ücretsiz Olacak

Windows 11, Windows 7 ve Windows 8.1 Sahiplerine de Ücretsiz Olacak

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, bundan birkaç hafta önce yaptığı bir açıklamada Windows 10‘un yerine gelecek yeni işletim sistemini 24 Haziran’da tanıtacağını açıklamıştı. Dünya genelinde ses getiren bu açıklama, dün akşam yaşanan bir gelişme ile gizemini genel anlamda yitirdi. Zira Microsoft olabileceği düşünülen bir kaynak, Windows 11 olarak isimlendirilmesi beklenen işletim sisteminin geliştirici sürümüne ait ISO dosyasını sızdırdı. Bu da milyonlarca kullanıcının, Microsoft’un henüz tanıtmadığı işletim sistemini denemesine imkan verdi.

Sızdırılan ISO dosyası, yalnızca Windows 11’in nasıl göründüğünü ve hangi özelliklere sahip olduğunun açığa çıkmasını sağlamadı. Bu işletim sistemini derinlemesine inceleyen geliştiriciler, çok önemli bilgilere ulaşmış durumdalar. Edinilen en yeni bilgilere göre Windows 11; Windows 7 ve Windows 8.1 işletim sistemleri için ücretsiz olacak. Yani Microsoft, Windows 10’da sağladığı ücretsiz yükseltme imkanını Windows 11’de de devam ettirmiş olacak.

Windows 10 sahipleri de yükseltme için para ödemeyecekler

Windows 11

Ürün anahtarlarıyla ilgili bilgileri okuyan ve bunları doğrulayabilen “PKeyConfig” isimli bir yazılım sayesinde edinilen bilgiler, Microsoft’un ücretsiz yükseltme programını destekliyor. Bu arada, ücretsiz yükseltmenin Windows 7 ve Windows 8.1 ile sınırlı olmadığını, Windows 10 kullanıcılarının da bu durumdan faydalanabileceklerini belirtmekte fayda var. 

Windows 8’in Windows 11 ücretsiz yükseltmesi için ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Bilindiği üzere Microsoft, bu işletim sisteminden hemen sonra yayınladığı Windows 8.1’i nihai sürüm haline getirerek Windows 8’i adeta öldürmüştü. Eğer bilgisayarınızda Windows 8 kullanıyorsanız, işletim sistemini doğrudan Windows 11’e yükseltemeyeceksiniz. Bu durumda yapmanız gereken önce Windows 8.1’i, ardından da Windows 11’i yüklemek olacak.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli