Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Xiaomi, 2020 Yılında Kaç Adet Telefon Sattığını ve Ne Kadar Kazandığını Açıkladı

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Xiaomi, 2020 Yılında Kaç Adet Telefon Sattığını ve Ne Kadar Kazandığını Açıkladı

Xiaomi, 2020 Yılında Kaç Adet Telefon Sattığını ve Ne Kadar Kazandığını Açıkladı

Son yıllardaki muhteşem yükselişi ile dünyanın en popüler akıllı telefon markalarından biri haline gelen Xiaomi, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile 2020 yıllık sonuçlarını paylaştı. 2020 yılı boyunca kaç adet akıllı telefon sattığından net karına kadar tüm bilgileri paylaşan Xiaomi, koronavirüs günlerinde bile büyümeyi başarmış gibi görünüyor.

“Zor bir yılda bile tüm iş segmentlerinde muhteşem sonuçlar elde etmeyi başardık” diyen Xiaomi, “Bu başarı, Mi hayranlarının ve ortaklarımızın inanılmaz desteği olmadan sağlanamazdı” ifadelerini kullandı. Peki Xiaomi, 2020 yılında tam olarak ne yaptı?

Xiaomi, 2020’de toplam 146,4 milyon akıllı telefon sattı

xiaomi 2020 sonuçları

Paylaşılan bilgilere göre Xiaomi, 2020 yılında toplamda 37,7 milyar dolar gelir elde etmeyi başardı ki bu, şirketin bir önceki yıla göre gelirini yüzde 19,4 artırdığı anlamına geliyor. Ayrıca şirketin net karı da 1,9 milyar dolar oldu ve yine bir önceki yıla göre yüzde 12,8 büyüme gösterdi.

Xiaomi, 2020’de akıllı telefon satışlarını artırma konusunda endüstri lideri olduğunu ifade ediyor. Bir önceki yıla göre satışlarını yüzde 17,5 artırmayı başaran şirket, 2020 yılı boyunca 146,4 milyon akıllı telefon satmış durumda. Xiaomi’nin 2020 yılında akıllı telefon satışından elde ettiği toplam gelir 23,3 milyar doları bulmuş durumda ki bu, gelirin bir önceki yıla göre yüzde 24,6 arttığı anlamına geliyor.

Xiaomi, tüm akıllı satışlarının yanı sıra “premium” segment akıllı telefon satışlarından da bahsetti. Buna göre Xiaomi, 2020 yılında 300 euro ve üzeri fiyat etiketine sahip 10 milyon akıllı telefon satmayı başardı. Bu sayı, Samsung ya da Apple gibi devlerle karşılaştırıldığında düşük kalsa da fiyat/performans modelleriyle ünlü bir şirket için hiç de küçümsenecek bir miktar değil.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.