Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

YouTube’a Twitch’teki Gibi Klip Alma Özelliği Geldi

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

YouTube'a Twitch'teki Gibi Klip Alma Özelliği Geldi

YouTube'a Twitch'teki Gibi Klip Alma Özelliği Geldi

YouTube kullanıcıları, çok yakında yepyeni bir özelliğe kavuşacak. Henüz test aşamasında olan ve yalnızca bazı hesapların kullanımına sunulan bu yeni ‘Clips‘ özelliği sayesinde kullanıcılar videolarından ve canlı yayınlarından kısa videolar kırpıp düzenleyerek farklı platformlarda paylaşabilecek.

Twitch kullanıcılarının aşina olduğu bu özelliğin, test aşamasında elde edilecek geri dönüşlerle birlikte geliştirilmesi ve sonrasında tüm kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor. Bu özellik ile birlikte YouTube kullanıcıları bu kısa videoları düzenleyip diledikleri sosyal medya platformlarında paylaşabilecekler.

Bazı video içerikleri için özellik kullanım dışı bırakılacak:

YouTube

Gelen ilk bilgilere göre özellik çocuklar için üretilen videolarda, 8 saatten uzun canlı yayınlarda ve hala devam etmekte olan canlı yayınlarda kullanılamayacak. Ayrıca bu kısa videolar, video üreticilerinin söz konusu içeriği kaldırması durumunda silinecek.

Düzenli olarak platformda yaptığı yenilikler ve geliştirmeler ile çeşitliliği artırmaya ve sosyal medya dinamiklerine uygun hale getirmeye çalışan YouTube bu hamle ile de benzer bir amaç edinmiş gibi görünüyor. Çünkü bu özellik ile birlikte YouTube videolarının ve yayınlarının bir nevi ön izlemesi oluşturulacak ve yayıncılar kolayca bu videoları sosyal medya hesaplarında paylaşarak daha çok etkileşim sağlayabilecek.

Özelliği nasıl kullanabileceğiz?

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.