Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Zamanı Verimli Kullanmanızı Sağlayacak 10 Mobil Takvim Uygulaması

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Zamanı Verimli Kullanmanızı Sağlayacak 10 Mobil Takvim Uygulaması

Zamanı Verimli Kullanmanızı Sağlayacak 10 Mobil Takvim Uygulaması

Hayatlarımızın yıllar içerisinde daha mobil bir hal almasıyla birlikte gün içerisinde birçok akıllı cihaza ve mobil uygulamaya adeta bağımlı olmuş durumdayız. Takvim, ajanda, not tutma gibi uygulamaların yanı sıra su içme vakitleri için bile geliştirilmiş uygulamalar mevcut. Bu durum, bir kesim için insanların daha tembel hale geldiği algısını uyandırsa da bir başka kesim için de verimli bir hayatın gereksinimi sayılıyor.

Okul, iş ve günlük yaşantının bir maraton haline geldiği hayatlarda 24 saatlik periyodun içerisinde onlarca farklı eylem yer alıyor. Bununla birlikte mental yorgunluk oluşuyor ve verimliliği artıracak bazı opsiyonlara ihtiyaç duyuluyor. Bu yazımızda günlük yaşamda verimliliğinize katkı sağlayacak bazı uygulamalardan bahsedeceğiz.

2021’i daha verimli geçirmenizi sağlayacak 10 takvim uygulaması:

Google Takvim Jorte Calendar 24me One Calendar Microsoft To Do GTasks Todoist Planny 3 Plantie Zinciri Kırma!

Masanızdaki karton takvimin en mobil hali için: Google Takvim

Google Takvim

Geliştirici: Google LLC Boyut: Cihaza göre değişmekte Puan: 4,3

Yayımlanmış olan en popüler takvim uygulamalarından biri olan Google Takvim, takvimlerin mobil cihazlara sığdırılmasından önce kullandığımız masaüstü karton takvimlerin dijital ve biraz daha geliştirilmiş hali olarak anılabilir. Google Takvim, günlerinizi ve işlerinizi planlamak için son derece detaylı bir ortam sunmakta.

Google TakvimİNDİR Google TakvimİNDİR

Neredeyse tamamen özelleştirilebilir bir takvim ve ajanda için: Jorte Calendar

Jorte Calendar

Geliştirici: Jorte Inc. Boyut: Cihaza göre değişmekte Puan: 4,0

Kişisel takviminizi dilediğiniz şekilde özelleştirmenize imkan sağlayan Jorte Calendar, her yaşa uygun temalar ve opsiyonlar içeriyor. Özelleştirme seçenekleri sayesinde her iş ve plan için uygun ortam hazırlamayı mümkün kılan uygulama, Google Takvim uygulaması ile entegre çalışabiliyor.

Jorte CalendarİNDİR Jorte CalendarİNDİR

Kişisel asistanınız olabilecek bir takvim uygulaması için: 24me

24me

Geliştirici: 24me Boyut: 30 MB Puan: 3,9

Bir takvim uygulamasının sunabileceği tüm akıllı opsiyonları içinde barındıran 24me, son derece basit hamlelerle faturalarınızı ödemenize, doğum günleri bildirimleri almanıza ve güncel takviminizi insanlarla paylaşmanıza olanak sağlıyor. 24me, Google Calendar, Microsoft Outlook, Microsoft Exchange, Yahoo! Calendar gibi uygulamalarla entegre olabiliyor.

24meİNDİR 24meİNDİR

Sade, kullanışlı ve basit bir takvim uygulaması arıyorsanız: One Calendar

One Calendar

Geliştirici: Code Spark Boyut: Cihaza göre değişmekte Puan: 4,6

Karmaşık ve gereksiz detaylar içeren takvim uygulamalarından sıkıldıysanız One Calendar’a göz atabilirsiniz. One Calendar, son derece basit bir arayüze sahip olmasının yanı sıra piyasadaki birçok takvim uygulamasını tek bir çatı altında toplayabiliyor. Bu da daha düzenli bir takvim oluşturmanız için size yardımcı oluyor.

One CalendarİNDİR One CalendarİNDİR

Takvime ek olarak not defteri olarak da kullanılabilecek bir uygulama için: Microsoft To Do

Microsoft To Do

Geliştirici: Microsoft Boyut: Cihaza göre değişmekte Puan: 4,5

Aslında bir “To Do” uygulaması olan Microsoft To Do, günlük planlarınızı takvim üzerine yerleştirerek daha verimli bir gün geçirmenize yardımcı olabilir. Tamamen kişiselleştirebileceğiniz farklı listeler oluşturmanıza olanak sağlayan To Do, oluşturduğunuz her bir madde için medya içeriği eklemenize de izin veriyor.

Microsoft To DoİNDİR Microsoft To DoİNDİR

Gün içinde yapacaklarınızın takibinde zorlanıyorsanız: GTasks

GTasks

Geliştirici: Appest Inc. Boyut: Cihaza göre değişmekte Puan: 3,7

Farklı ana başlıklar altında çalışmanızı gerektirecek kadar yoğun bir rutininiz varsa GTasks’ten yardım isteyebilirsiniz. GTasks, basit bir arayüze sahip olmasına rağmen oldukça geniş bir çalışma ortamı sağlayabiliyor. GTasks’i diğer uygulamalardan ayıran bir diğer özellik ise uygulama içinde farklı sekmeler açarak işlemlerinizi hızlandırabiliyor olmanız.

GTasksİNDİR

Takvim üzerinde ortak bir çalışma ortamı yaratmak için: Todoist

Todoist

Geliştirici: Doist Boyut: Cihaza göre değişmekte Puan: 4,5

2020’nin en iyi “To Do” uygulamalarından biri seçilen Todoist, bir “To Do” ve takvim uygulaması için isteyebileceğiniz hemen hemen tüm opsiyonları içeriyor. Todoist’i diğer uygulamalardan öne çıkaran en önemli detay ise anlık olarak tek bir takvim üzerinde arkadaşlarınızla birlikte çalışabiliyor olmanız.

TodoistİNDİR TodoistİNDİR

Takviminize entegre çalışacak bir “To Do” uygulaması için: Planny 3

Planny 3

Geliştirici: Kevin Reutter Boyut: 7,1 MB Puan: 4,1

Yalnızca iOS işletim sistemi için geliştirilmiş olan Planny 3, tüm Apple cihazlarınızla entegre olarak çalışabiliyor. Kullandığı arayüz sayesinde göz yormayan ve kullanımı basit kılan Planny 3, medya içeriklerini de destekliyor. Planny 3’ün uygulama içi satın alımlar da içerdiğini eklemekte fayda var. Maalesef uygulamanın medya desteğini kullanabilmek için ücret ödemeniz gerekiyor.

Planny 3İNDİR

Zamanınızı yönetirken bir bir bitki büyüttüğünüz eğlenceli bir uygulama için: Plantie

Plantie

Geliştirici: JU HU Boyut: 85,9 MB Puan: 4,7

Günlük veya haftalık hedeflerinizi takip ederken aynı zamanda bir oyun ortamına girdiğiniz Plantie, her kullanıcıya bir bitki sunuyor. Eklemiş olduğunuz görevleri tamamlamanız halinde edindiğiniz bitkiyi büyüttüğünüz Plantie, görevleri tamamlamadığınızda ise bitkinizin büyümesini durduruyor.

PlantieİNDİR

Hedeflerinizi gerçekleştirirken motivasyon tazeleyeceğiniz bir uygulama için: Zinciri Kırma!

Zinciri Kırma!

Geliştirici: Beyza Hilal Durak Boyut: 30 MB Puan: 4,1

Youtuber Barış Özcan sayesinde ülkemizde oldukça popüler hale gelen “Zinciri Kırma!” yöntemi, Türk geliştirici Beyza Hilal Durak tarafından tamamen Türkçe olarak App Store’a eklendi. Zinciri Kırma! adlı uygulama, oluşturduğunuz hedefleri takip etmenizde ve harekete geçmenizde size yol arkadaşı olabilir.

Zinciri Kırma!İNDİR sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli