Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Zeytinburnu Belediye Başkanı, Japon YouTuber Enomoto’ya Zeytinburnulu Unvanı Verdi

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Zeytinburnu Belediye Başkanı, Japon YouTuber Enomoto’ya Zeytinburnulu Unvanı Verdi

Zeytinburnu Belediye Başkanı, Japon YouTuber Enomoto’ya Zeytinburnulu Unvanı Verdi

YouTube camiasında yayınladığı eğlenceli videolarla tanınan Yoshi Enomoto, uzun süredir Türk kültürünü ve özellikle İstanbul’u tanıttığı videolarıyla ülkemizde büyük sempati kazanmaya başlamıştı.

Ünlü YouTuber, vermiş olduğu bir röportajda bir Zeytinburnu çocuğu olduğunu dile getirdikten sonra Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy tarafından ilçeye davet edildi ve birlikte küçük bir gezi turu düzenlediler. Enomoto’yu ilçesinde görmekten çok mutlu olduğunu dile getiren Arısoy, ona Zeytinburnulu unvanını verdi. 

“Bundan sonra Zeytinburnulu hemşehrimizsin”

Enomoto

Enomoto, bahsi geçen röportajda “Japonsun, akıllı adamsın, diye bin kere söylüyorlar. Cem Yılmaz’ın Gora filmindeki sahneden alıntı yapıp ben de onlara ‘Zeytinburnu çocuğuyum’ diyorum” ifadelerini kullandı ve bu açıklama, Zeytinburnu Belediye Başkanı Arısoy’un dikkatini çekti. 

Zeytinburnu’nun en işlek bölgelerinden biri 58. Bulvar’a davet edilen Enomoto, burada Belediye Başkanı ile birlikte gezerek sohbet etti. Arısoy, Enomoto’nun artık Zeytinburnulu olduğunu dile getirerek şu açıklamalarda bulundu; “Buraya gelip bizi ziyaret ettiği için ona buranın tarihi yapılarından, İstanbul’un fethinin sembollerinden Kazlıçeşme’nin bir minyatürünü takdim ediyorum. Bundan sonra Zeytinburnulu hemşehrimizsin. Hayırlı olsun.”

Enomoto, Twitter üzerinden Arısoy’un bu davetiyle çok mutlu olduğunu ve belediye başkanı ile çektiği videoyu yakın bir zamanda yayınlayacağını belirten bir açıklama yaptı; “Zeytinburnu gezi turu yaptık. Artık resmen Zeytinburnu çocuğum! Yakında kanalıma bugünkü videoyu yükleyeceğim. Beni davet eden Zeytinburnu Belediyesine teşekkür etmek istiyorum.”

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.