Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

10 Saatlik Versiyonlara Elveda: YouTube ‘Loop’ Özelliğini Test Ediyor

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

10 Saatlik Versiyonlara Elveda: YouTube 'Loop' Özelliğini Test Ediyor

10 Saatlik Versiyonlara Elveda: YouTube 'Loop' Özelliğini Test Ediyor

Çevrimiçi müzik dinleme alışkanlığımız, Spotify ve Apple Music gibi platformların yaygınlaşması ile birlikte her ne kadar değişmiş olsa da YouTube bu alanda hâlâ önemli bir mecra. Mobil cihazlarda arkada oynatma özelliğinin Premium ile birlikte gelmesi ve YouTube Music’in de devreye girmesiyle birlikte şirket, ‘içerik platformu’ dönüşümüne bir set koydu ve müzik dinleyicileri için de sınırsız arşiviyle vazgeçilmez bir seçenek olduğunu defalarca gösterdi.

Test edilen yeni bir özellik ise YouTube’un müzik dinleyicileri için çalışmaya devam ettiğini gösteriyor. Aynı şarkıyı arka arkaya bıkmadan dinlemeyi sevenlerin hoşuna gidecek bu yeni özellik ile kullanıcılar, diledikleri videoyu bittikçe otomatik olarak başa alabilecekler.

Özellik henüz test aşamasında: 

YouTube Loop Özelliği

Ne zaman tüm kullanıcıların beğenisine sunulacağını bilmediğimiz bu özellik şu an için test aşamasında. Ortaya çıkan görüntülerde ‘Loop’ adıyla görünen özelliğin kullanımı ise oldukça basit. Loop özelliğini kullanmak için tek yapmanız gereken oynattığıız videoda sağ üstte yer alan üç nokta simgesine dokunmak ve açılan menüde ‘Loop’ seçeneğini açmak. Ardından seçili video bittikçe yeniden başa saracak.

Aslında bu özellik tabii ki devrim niteliğinde bir yenilik değil çünkü pek çok çevrimiçi müzik platformunda benzer işlevi gören özellikler mevcut. Ancak YouTube bu durum için uzunca yıllardır bir çözüm sunmuyordu ve hatta öyle ki pek çok şarkı için ‘3 saatlik versiyon’ ’10 saatlik versiyon’ gibi videolar vardı. Loop özelliğinin gelmesiyle artık bu videolara da gerek kalmayacak gibi görünüyor.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli