Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Apple’dan Fortnite’ın Dönüşünü Bekleyen iPhone Kullanıcılarını Üzecek Açıklama

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple'dan Fortnite'ın Dönüşünü Bekleyen iPhone Kullanıcılarını Üzecek Açıklama

Apple'dan Fortnite'ın Dönüşünü Bekleyen iPhone Kullanıcılarını Üzecek Açıklama

Teknoloji devi Apple ve Epic Games arasındaki dava uzun süredir devam ediyordu. Alternatif ödeme yöntemleri ve haksız rekabet konularından ortaya çıkan tartışma, Epic Games’in Apple’a yönelik paylaştığı animasyonla daha da alevli bir hal almıştı. Buradan sonra 2 şirket, uzunca bir süre mahkemelerde karşı karşıya geldi.

Geçtiğimiz haftalarda Apple-Epic davasında bir dönüm noktasına gelinmişti. Epic, bu noktada büyük bir zafer kazanmış ve Apple’ı, alternatif ödeme yöntemlerine izin vermek zorunda bırakmıştı. Farklı konularda iki şirket arasındaki dava hala devam ediyor. Fakat Fortnite’ı bu zaferin ardından derhal App Store’a geri getirmek isteyen Epic, görünüşe göre uzun bir süre beklemek zorunda kalacak.

Fortnite’ın iOS’e dönmesi 5 yıl sürebilir:

Epic Games Apple

Dava sürecindeki Yargıç Yvone Gonzalez Rogers, geçtiğimiz yıl Apple’ın, Epic Games’in App Store’daki geliştirici hesabını dondurmasını geçerli bulmuştu. Daha da ötesi ve hatta bu haberin kilit noktası, Yargıç Rogers, Apple’ın bu hesabı etkinleştirip etkinleştirmeyeceğini tamamen kendisine bırakmıştı. Bu da davayı kazansa da kaybetse de Apple’ın Fortnite’ı geri getirmek zorunda olmadığı anlamına geliyor.

Epic Games’in CEO’su Tim Sweeney, twitter hesabı üzerinden Apple’ın, geliştirici hesabını aktif hale getirmeyi reddettiğini söyledi. Apple ekibi ise, dava tamamen sona erene kadar Fortnite’ın App Store’a geri dönmeyeceğini söyledi. Bu da 5 yıl kadar zaman alabilir.

Apple’ın söz konusu tutumu, Sweeney’i seriler halinde paylaşımlar yapacak kadar kızdırmış durumda fakat yasal gözle baktığınızda davanın sadece alternatif ödeme yöntemlerine yönelik olduğu görülüyor. Yani Apple uygulama içinde artık alternatif ödeme yöntemlerine yer verebilir. Fakat Fortnite’ı geri getirmek ya da getirmemek tabir yerindeyse şirketin paşa gönlüne kalmış diyebiliriz.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli