Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Bu da RTX 2060 Plus Pro Max: NVIDIA, Ekran Kartı Kıtlığını Çözmek İçin RTX 2060’ı Güncelleyerek Yeniden Piyasaya Sürebilir

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bu da RTX 2060 Plus Pro Max: NVIDIA, Ekran Kartı Kıtlığını Çözmek İçin RTX 2060'ı Güncelleyerek Yeniden Piyasaya Sürebilir

Bu da RTX 2060 Plus Pro Max: NVIDIA, Ekran Kartı Kıtlığını Çözmek İçin RTX 2060'ı Güncelleyerek Yeniden Piyasaya Sürebilir

Bilindiği üzere ekran kartı piyasasında çip krizi ve kripto para madencilerinin gösterdiği yoğun talep nedeniyle önemli bir tedarik sorunu yaşanmakta. Sektörün lider oyuncularından NVIDIA’nın, bu sorunu bir nebze olsun aşabilmek ve stokları yenileyebilmek adına eski ekran kartı GeForce RTX 2060’ı yeniden piyasaya sürmeyi planlıyor olabileceği ortaya çıktı.

Tabii burada eski modelin üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmadan yeniden piyasaya sürülmesi kastedilmemekte; nitekim şirketin, RTX 2000 serisinin NVRAM’inde önemli bir güncellemeye gitmeyi planladığı söylenmekte.

NVIDIA, aynı hamleyi 2021’in başında da yapmıştı:

rtx 2060

NVIDIA’nın bu hamlesine ilk kez rastlıyor değiliz tabii; zira 2021 yılının başında şirket, RTX 3000 serisinde yaşanan tedarik sorunuyla da mücadele edebilmek adına RTX 2060 serisini yeniden piyasaya sürmüştü.

Bu tedarik sorunlarında ne yazık ki hiçbir zaman hatırı sayılır bir düşüş görülmedi. Bu söylenti de doğruysa yakın gelecekte de düşüş görmeyeceğimiz kesin. Söylentiye göre NVIDIA bu GPU’ları tekrar üretecek ancak büyük bir değişiklik de yapacak: 6 GB VRAM kapasitesi iki katına çıkarılarak 12 GB (GDDR6) olacak.

Bahsi geçen söylenti, VideoCardz’a konuşan bazı kaynaklara dayandırılmakta. Bu kaynaklar, RTX 2060’ın TU106-300 GPU’sunu taşıyan ama daha fazla RAM’e sahip olan yeni bir ‘PG161’ kartından bahsetmekte. Kartların yıl sonunda üretilmeye başlaması ve 2022 Ocak ayında satışa çıkması bekleniyor.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.