Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Estetik Cerrahlar, Dünyaca Ünlü 16 İsimden Yararlanarak ‘Mükemmel Kadın’ı Oluşturdu

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Estetik Cerrahlar, Dünyaca Ünlü 16 İsimden Yararlanarak 'Mükemmel Kadın'ı Oluşturdu

Estetik Cerrahlar, Dünyaca Ünlü 16 İsimden Yararlanarak 'Mükemmel Kadın'ı Oluşturdu

İngiltere’nin en popüler gazetelerinden bir tanesi olan Daily Mail, estetik operasyonlarla ilgilenen bir işletme olan Transform Hospital Group ile bir iş birliği yaptı. Bu iş birliği kapsamında estetik operasyon geçirmek isteyen insanların en çok talep ettikleri şeyleri derleyen Transform Hospital Group, bu derlemeyi Daily Mail’e iletti. Daily Mail de bu talepleri taşıyan dünyaca ünlü kadınları inceleyerek, karma bir kadın oluşturdu. Oluşturulan görüntü, “mükemmel kadın” tabirini gözler önüne seriyor.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanların güzellik anlayışları da değişti. Öyle ki artık, mühendislik hesaplamalarıyla güzellik algısı oluşturuluyor, insanlar buna göre değişmek istiyorlar. İşte Transform Hospital Group ile Daily Mail arasındaki iş birliği de bu hesaplamaların ve tüketici taleplerinin bir araya gelmesinden oluşuyor. 

İşte mükemmel kadın tabirinin karşılığı

Mükemmel kadın

Saçlar: Lily James Kaşlar: Holly Willoughby Kulaklar: Anne Hathaway Gözler: Beyonce Elmacık kemikleri: Cara Delevigne Burun: Jennifer Lawrance Dudak: Angelina Jolie Çene: Cameron Diaz Boyun: Margot Robbie Göğüsler: Rosie Huntington-Whiteley Bel: Jennifer Aniston Kalça: Jennifer Lopez Eller: Gwyneth Paltrow Bacaklar: Victoria Beckham Ayak Bilekleri: Emma Watson Ayaklar: Scarlett Johansson

Oluşturulan mükemmel kadın görüntüsü, dünyaca ünlü 16 yıldızın uzuvlarından oluşuyor. Örneğin; yukarıda gördüğünüz fotoğrafın bacak bölümünde üç kişiye ait uzuvlar yer alıyor. Bu bağlamda bacaklar Victoria Beckham, ayaklar Scarlett Johansson ve ayak bilekleri ise Emma Watson’a ait. Peki bu güzellik timsali bu kadının neresinde, hangi ünlüye ait uzuv bulunuyor?

Güzellik ve dünyaca ünlü olmak tabirleri bir araya geldiğinde akıllara gelen ilk isimlerden bir tanesi, hiç şüphesiz Angelina Jolie. Yapılan çalışmaya göre mükemmel kadının dudaklarının, Angelina Jolie‘ninkiler gibi olması gerekiyor. Ayrıca gözler Beyonce, kulaklar Anne Hathaway, çene Cameron Diaz, saçlar Lily James, elmacık kemikleri Cara Delevigne, kaşlar Holly Willoughby ve burun da güzel oyuncu Jennifer Lawrence gibi olduğunda, ideal güzellik kavramı tamamlanmış oluyor.

Mükemmel kadın

“Mükemmel kadın” imajının gövdesi, 5 farklı kadına ait. Bu bağlamda Rosie Huntington-Whiteley göğüsleri, Jennifer Aniston beli, Margot Robbie boynu, Gwyneth Paltrow elleri ve Jennifer Lopez de kalçası ile mükemmel kadın imajının gövdesini oluşturdular. Peki siz bu kadını nasıl buldunuz? Oluşturulan görüntü, “mükemmel kadın“ın imajını gerçekten de oluşturuyor mu? Fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.