Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine Ek Genelge Gönderdi: Yarın Tüm Kafe ve Restoranlar Denetlenecek

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine Ek Genelge Gönderdi: Yarın Tüm Kafe ve Restoranlar Denetlenecek

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine Ek Genelge Gönderdi: Yarın Tüm Kafe ve Restoranlar Denetlenecek

İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine gönderdiği genelgede “Kontrollü Normalleşme Dönemi”nde illerin belirlenmiş kriterler doğrultusunda “düşük”, “orta”, “yüksek” ve “çok yüksek” olmak üzere 4 risk grubuna ayrıldığı ve il bazlı tedbirlerin de bu risk gruplarına göre belirlendiği hatırlatıldı.

Bu doğrultuda mart ayında risk gruplarına göre uygulanacak tedbirlerin valiliklere bildirildiği belirtilirken, mevcut denetim yapısının daha etkin ve sonuç alıcı olmasını amaçlayan “Dinamik Denetim Modeli”nin hayata geçirildiği aktarıldı.

Haftalık denetim yapılacak:

Risk grubuna göre il bazında tedbirlerin uygulanacağına değinilen genelgede, kontrollü normalleşmenin sürdürülebilirliği için “temizlik, maske, mesafe” prensiplerine bağlı denetim faaliyetlerinin önemli olduğu ifade edildi.

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine göre, “Kontrollü Normalleşme Dönemi“nde yeni olumsuzlukların ve vaka artışlarının yaşanmaması için ekiplerin yapacağı çalışmalar haftalık program dahilinde icra edilecek. Bu kapsamda denetlenecek yerler ve günler ise şu şekilde:

6 Mart Cumartesi: Restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane gibi yeme içme yerleri ile kahvehane, kıraathane, kır/çay bahçesi, dernek lokali gibi umuma açık yerler. 7 Mart Pazar: Otel ve konaklama tesisleri, kayak otelleri ve tesisleri. 8 Mart Pazartesi: Şehir içi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapılan her türlü toplu ulaşım araçları (okul servisleri dahil) ile havalimanı/gar/otogar gibi yerler. 9 Mart Salı: Berberler, kuaförler, güzellik merkezleri, hamamlar, saunalar, masaj salonları. 10 Mart Çarşamba: İnternet kafeler/salonları, düğün veya nikah salonları, lunapark/tematik parklar, ganyan, ı̇ddaa ve milli piyango bayileri. 11 Mart Perşembe: Cadde, sokak, meydan gibi yerlerde maske denetimi, halı sahalar/spor tesisleri ile cami ve mescitler. 12 Mart Cuma: Alışveriş merkezleri, marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar, kuruyemişçiler.

Öte yandan pazar yeri, semt pazarı ve sosyete pazarı gibi yerler ise kurulu olduğu ve faaliyette bulunduğu günlerde düzenlenecek.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli