Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Microsoft ile ABD Ordusu Büyük Anlaşma: 120 Bin Adet HoloLens Ekipmanı Verilecek

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft ile ABD Ordusu Büyük Anlaşma: 120 Bin Adet HoloLens Ekipmanı Verilecek

Microsoft ile ABD Ordusu Büyük Anlaşma: 120 Bin Adet HoloLens Ekipmanı Verilecek

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, uzunca bir süredir ABD ordusu ile temas içerisinde. ABD askerlerinin özellikle de eğitimleri konusunda önemli çalışmalar yürüten şirket, yapılan son bir açıklamayla yeni bir anlaşma imzalandığını duyurdu. Edinilen bilgilere göre Microsoft, bu iş birliği kapsamında önümüzdeki 10 yıl içerisinde, 21,88 milyar dolar para kazanabilir.

CNBC’nin servis ettiği bir habere göre Microsoft, ABD ordusu için 120 bin adet ekipman sağlayacak. HoloLens tabanlı bu ekipmanlar, askerler için yüksek çözünürlüklü görüntü, gece ve termal kameralar ile askerler için özel sensörler içerecek. Bu ekipmanların, ABD askerinin eğitimlerinde kullanılması bekleniyor.

ABD ordusundan açıklama geldi

ABD ordusu ile Microsoft

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan ABD ordusu yetkilileri, Microsoft tarafından sağlanacak ekipmanların artırılmış ve karma gerçeklik desteği de sunacağını açıkladı. Bununla birlikte, ekipmanlarda özel bir makine öğrenimi tekniğinin kullanıldığını ifade eden yetkililer, bu sayede savaş koşullarında ön cephede savaşan askerlerin hiçbir düşmanın olmadığı bir yerde bile kendi kendilerine eğitim yapabileceğini söylüyor.

Microsoft HoloLens birim yöneticilerinden Alex Kipman, Microsoft’un ABD ordusu ile yakın temas içinde olmaya devam edeceğini söylüyor. Yapılan çalışmalarla ülke savunmasını sağlayacak özel birimler için en iyi deneyimi sunacaklarını ifade eden Kipman, bu tür bir konuda da öncülük ettiklerini belirtti.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli