Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Microsoft, Windows 11’e Ücretsiz Geçişin Yapılabileceği Tarihi Açıkladı

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft, Windows 11'e Ücretsiz Geçişin Yapılabileceği Tarihi Açıkladı

Microsoft, Windows 11'e Ücretsiz Geçişin Yapılabileceği Tarihi Açıkladı

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, 24 Haziran’da duyurduğu Windows 11 ile ilgili bilgiler paylaşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz saatlerde bu işletim sisteminin oyun performansı ve güvenlik düzeyi ilgili açıklamalarda bulunan şirket, şimdi tüm bunlardan çok daha önemli olan bir açıklama yaptı. Microsoft’un açıklamaları, Windows 10’dan Windows 11’e yükseltme yapmayı düşünen kullanıcıların bir süre daha bekleyeceklerini ortaya koyuyor.

Microsoft’un açıklamalarına göre Windows 11’e ulaşmak isteyecek kullanıcıları iki yol bekliyor. Bunlardan bir tanesi, doğrudan Windows 11 ile çalışan yeni bir dizüstü bilgisayar satın almak ya da Windows 11’in temiz kurulumunu yapmak. Diğeri ise Windows 10 kullanan tüketicilere sunulan ücretsiz yükseltme hakkı. Microsoft, Windows 11’in bağımsız olarak birkaç ay sonra piyasaya sürüleceğini zaten açıklamıştı. Şimdi yapılan açıklamalar, temiz kurulum istemeyen tüketicilerin 2022’yi bekleyeceğini gösteriyor.

Temiz kurulum yapmak isteyen kullanıcıları ilgilendiren bir şey yok

Windows 11

Bir kullanıcının Twitter’daki sorusunu yanıtlayan Microsoft yetkilileri, Windows 11’in temel halinin önümüzdeki aylarda resmen kullanılabilir olacağını söyledi. Ancak Windows 11’i Windows Update aracılığıyla bilgisayarlarına indirip doğrudan yükleme yapmak isteyen kullanıcılar, bunu ancak 2022’nin ilk yarısında yapabilecekler. Yani Windows 10’la çalışan bilgisayarınızda Windows 11 kullanmak istiyorsanız ancak ve ancak temiz kurulum yapmanız gerekecek.

Microsoft’un neden böyle bir şey yaptığı net değil. Ancak bu kararın, Windows 11’in ilk zamanlarından şüphe duyan kullanıcılar için avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü hiçbir kullanıcı, işletim sistemini Windows 11’e yükseltebileceği yönünde bir bildirim almayacak. Ayrıca kullanıcılar, bu süreçte Windows 11’in kararlı sürüm kullanıcılarından gelen bildirimleri de takip edebilme imkanı yakalamış olacaklar.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli