Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Sevilen Romanlardan Uyarlanan 7 Kaliteli Oyun Tavsiyesi

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sevilen Romanlardan Uyarlanan 7 Kaliteli Oyun Tavsiyesi

Sevilen Romanlardan Uyarlanan 7 Kaliteli Oyun Tavsiyesi

Oyun sektörü geliştikçe, oyunlarda işlenen konuların derinliği ve kalitesi de aynı oranda artıyor. Konusu olmayan rekabetçi oyunların aksine, piyasada çoğu film ve diziden daha sürükleyici olabilecek oyunlar bulunuyor. Bu oyunların da elbette esinlendiği bazı noktalar olabiliyor. Yeri geldiğinde dizi ve filmlerden de esinlenen oyunların, hikayeleri böylesine gerçekçi ve kaliteli işlemesinin bir sebebi de, dizi ve filmlerin aksine oyuncuyu bir süre içine kapatmamak.

Oyunlarda hikayenin ve yan görevlerin bitirilmesi için bir süre sınırı olmaması, geliştiricilerin oyunların konularını daha etkileyici sunmalarını sağlıyor. Tıpkı kitaplar gibi. Dizi ve filmlere nazaran daha ayrıntılı olan kitapları aynı şekilde tüketiciye sunmanın bir diğer yöntemi de bunu oyun vasıtası ile yapmak. Biz de bu sebeple, oyuncusuna oldukça kaliteli bir hikaye sunan ve kitaplardan uyarlanan en iyi oyunları listeledik.

Kitaplardan uyarlanan 7 oyun tavsiyesi:

Age of Conan: Unchained The Witcher STALKER Lord of the Rings: Battle for Middle Earth American McGee’s Alice Tom Clancy’s Rainbow Six: Vegas Metro 2033 Redux

Conan evreninin anlatıldığı Age of Conan: Unchained

Age of Conan Unchained

Çıkış tarihi: 2008 Platformlar: PC, Xbox 360 Geliştirici: Funcom Yayıncı: Funcom, Eidos Interactive Metascore: 80

Çok oyunculu bir çevrimiçi rol yapma oyunu olan Age of Conan: Unchained’in hikayesi ve evreni, Robert E. Howard’ın fantastik Conan romanlarına dayanıyor. Oyun, özellikle 1935’te yayımlanan Conan the Conqueror olarak bilinen Hour of the Dragon olaylarını anlatıyor. Age of Conan, Conan evreninin zengin tarihine ve bilgisine gerçekten dokunan ilk oyun olarak varsayılıyor.

Koskoca bir evreni anlatan: The Witcher

The Witcher

Çıkış tarihi: 2007 Platformlar: Microsoft Windows, Classic Mac OS Geliştirici: CD Projekt, CD Projekt RED, CDP.pl, Widescreen Games, Can Explode Yayıncı: CD Projekt, CD Projekt RED, CDP.pl, Warner Bros. Interactive Entertainment, Atari, Atari, Inc. Metascore: 81

The Witcher, ilk olarak kısa öykülerden oluşan bir koleksiyon olarak başlayan Andrzej Sapkowski’nin The Witcher kitap serisine dayanıyor. Kısa öyküleri izleyen uzun metrajlı romanlardan oluşan The Saga‘nın başarısı, Sapkowski ve serisini bir kült haline getirdi. Ancak seri ne yazık ki 2007’deki oyun uyarlamasına kadar bilinmez bir şekilde kaldı. Oyunları ve kitaplarında aynı karakterler bulunan bu seride, kitaptaki olaylar, oyundakinden daha eski bir zamanı anlatıyor. The Witcher serisinin 1993 ile 2013 yılları arasında yazılan toplam 9 kitabı bulunuyor.

Uzaylı istilasını anlatan STALKER

STALKER

Çıkış tarihi: 2007 Platformlar: PC Geliştirici: GSC Game World Yayıncı: THQ Metascore: 82

STALKER, Boris ve Arkady Strugatsky kardeşler tarafından 1972 yılında yayınlanan Roadside Picnic adlı romandan uyarlanan bir oyun. Dünya dışı varlıkların dünya üzerinde yaşadıkları bölgeler bulunan bir dünyada, Redrick Red Schuhart’ın hikayesini oynadığımız oyun bir shooter oyunu. Oyunda ve romanda, uzaylılar dünyayı ziyaret ediyor, bir süre burada yaşıyor ve ardından dünyayı terkediyorlar. Hikaye ise tam olarak bu terk edilen ve girilmesi yasaklı olan bölgelerde geçiyor. 

Roadside Picnic yazarları Strugatsky kardeşler sonrasında oyundan etkilenip Stalker isimli aynı evrende geçen bir kitap daha yazdı. 

Yüzüklerin Efendisi serisinin en iyi oyunlarından Lord of the Rings: Battle for Middle Earth

Lord of the Rings Battle for Middle Earth

Çıkış tarihi: 2004 Platformlar: PC Geliştirici: EA Games Yayıncı: Electronic Arts, DICE Los Angeles Metascore: 82

Lord Of The Rings: Battle For Middle Earth, 2004 yılında PC’de piyasaya sürülen ve EA Games tarafından geliştirilen gerçek zamanlı bir strateji oyunu. Oyun gibi serinin filmleri de, J. R. R. Tolkien’in aynı adlı romanının hem Yüzüklerin Efendisi romanlarına dayanıyor. Lord of the Rings: Battle for Middle Earth, EA Games’in, Command and Conquer: Generals üzerinde çalışan ekibi tarafından geliştirildi. Yüzüklerin Efendisi evrenine oldukça iyi bir şekilde yaklaşan oyunda, hayranların aşina olduğu birçok savaş sahnesi ve mekanı yeniden yaratılıyor.

Karanlık bir Alice hikayesi: American McGee’s Alice

American McGee’s Alice

Çıkış tarihi: 2000 Platformlar: PlayStation 3, Microsoft Windows, Macintosh operating systems, Classic Mac OS, Xbox 360 Geliştirici: Rogue Entertainment Yayıncı: Electronic Arts Metascore: 85

American McGee’s Alice, aksiyon ve platform oluşturma unsurları içeren psikolojik bir korku oyunu. Oyunun hikayesi Lewis Carroll romanları Alice Harikalar Diyarında ve Aynanın İçinden’e dayanıyor. Başlangıçta sadece PC platformu için piyasaya sürülen bu oyun, 2011’de PlayStation 3 ve Xbox 360 için de çıktı.

Alice Harikalar Diyarında hikayesinin karanlık bir versiyonu olan American McGee’s Alice, kitapta yer alan bulmaca ve oyunları, benzersiz ve korkunç bir stil ile bir araya getiriyor.

Seçkin bir operasyon ekibini anlatan Tom Clancy’s Rainbow Six: Vegas

Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas

Çıkış tarihi: 2006 Platformlar: PlayStation Portable, Microsoft Windows, PlayStation 3, Java, Xbox 360 Geliştirici: Ubisoft Montreal, Ubisoft Quebec, Gameloft Yayıncı: Gameloft Metascore: 88

Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen Rainbow Six: Vegas, PlayStation 3, PSP ve Xbox 360’ta piyasaya sürüldü. Call of Duty gibi oyunlarda görülen koşma ve silahlanma yerine Rainbow Six: Vegas, strateji ve planlamayı tercih eden taktiksel shooter oyunu.

Tom Clancy tarafından 1998’de yayınlanan Rainbow Six, Vegas ve devam filmi olan Vegas 2, aynı romandan seçkin özel operasyon ekibini anlatıyor.

Nükleer felaket sonrası Moskova’yı anlatan Metro 2033 Redux

Metro 2033 Redux

Çıkış tarihi: 2014 Platformlar: Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, PC, Linux, Google Stadia, macOS, SteamOS, Classic macOS Geliştirici: 4A Games Yayıncı: 4A Games Metascore: 90

Serideki ilk oyun olan Metro 2033, Xbox 360 ve PC 2010’da piyasaya sürüldü ve oyunun devamı Metro: Last Light 2013’te Xbox 360, PlayStation 3 ve PC için yayınlandı. Her iki oyunu da içeren Metro 2033: Redux adlı yeniden düzenlenmiş bir sürüm, PlayStation 4 ve Xbox One için 2014 yılında piyasaya sürüldü.

Metro 2033 Redux, Dmitry Giukhovsky’nin kıyamet sonrası romanından uyarlanan hayatta kalma-korku türünde birinci şahıs shooter oyunu. Oyunda nükleer felaket sonrasında Dünya yüzeyinin yaşanamaz hale gelmesi ve insanların hayatlarına metro tünellerinde sürdürmesi anlatılıyor.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli