Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Telefonunuzun Kamerasını Amacı Dışında Kullanabileceğiniz 11 Yaratıcı Uygulama

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Telefonunuzun Kamerasını Amacı Dışında Kullanabileceğiniz 11 Yaratıcı Uygulama

Telefonunuzun Kamerasını Amacı Dışında Kullanabileceğiniz 11 Yaratıcı Uygulama

Günümüzde telefon kameraları öylesine kaliteli ki, bu kameralarla çoğu zaman dijital bir kameraya ihtiyaç duyulmadan reklam filmleri bile çekilebiliyor. Hatta örnek olarak gösterebileceğimiz iPhone kamerası ile çekilmiş filmler bile var. Ancak bu kaliteli kameralar, çeşitli uygulamaların yardımıyla fotoğraf ya da video çekimlerinden çok daha fazlasını yapabiliyorlar.

Matematik denklemlerini çözmekten, bitkileri tanımlamaya ya da bir dildeki kelimeleri çevirmeye kadar, akıllı telefonunuzun kamerasını kullanarak tüm bunları ve daha fazlasını yapmanızı sağlayan uygulamalar var. İşte kameranızı işlevinin dışında kullanabileceğiniz en iyi uygulamalar.

Telefonunuzun Kamerasını Fotoğraf Çekmek Dışında Kullanabileceğiniz 11 Uygulama

MyScans Warden Cam Night Sky Google Lens Spectre PlantSnap Google Translate AR Ruler Mathway Dropbox QR Kod Okuyucu

Tarayıcı görevi gören My Scans

MyScans

Geliştirici: The App Studio Puan: 4,3 Fiyat: Standart ücretsiz / Pro versiyonu 119.99 ₺

MyScans ile belgelerinizi kırpabilir, tarayabilir hatta doğrudan yazıcıya gönderebilmek için dosya ve klasör düzenleyicisine ulaşabilirsiniz. Mobil cihazlarda kullanılabilecek birçok tarama uygulaması olmasına rağmen, MyScans, bu uygulamaların en profesyonellerinden biri. Uygulama, kullanıcısı için otomatik olarak kenar algılama ve kırpma işlemlerini de gerçekleştiriyor. Ücretsiz olan bu uygulamanın buluta yükleme gibi bir dizi özelliğini kullanmak için ise ödeme yapmanız gerekiyor.

My ScansİNDİR My ScansİNDİR

Eski telefonunuzu güvenlik kamerası olarak kullanabileceğiniz Warden Cam

Warden Cam

Geliştirici: WardenCam360 Puan: 4,0 Fiyat: Ücretsiz

Eski akıllı telefonunuzu ya da tabletinizi bir güvenlik kamerasına dönüştürebileceğiniz Warden Cam, iki telefona kuruluyor. Böylece telefonlardan birini kaydedici, diğerini görüntüleyici olarak kullanabiliyorsunuz. Uygulamanın ihtiyaç duyduğu tek şey ise internet bağlantısı. Herhangi bir ekstra kameraya ihtiyaç duymadan, Warden Cam ile evinizi 7/24 gözetleyebilirsiniz.

Warden CamİNDİR Warden CamİNDİR

Gezegenleri teleskoptan daha net gösteren Night Sky

Night Sky

Geliştirici: iCandi Apps Ltd. Puan: 4,4 Fiyat: Ücretsiz

Yıldızları, takımyıldızlarını, gezegenleri ve uyduları tanımlamaya yardımcı olan Night Sky’ın ne yazık ki yalnızda iOS sürümü mevcut. Android’de de alternatifleri bulunan gökyüzü rehberi bu uygulama türünün en stabil çalışanı ise Night Sky. Uygulama, iPhone cihazlarında bulunan Artırılmış Gerçeklik özelliği ile yıldızları, takımyıldızlarını, gezegenleri ve uyduları tanımlamaya yarıyor.

Night SkyİNDİR

Tek bir uygulamada birçok işlev: Google Lens

Google Lens

Geliştirici: Google LLC Puan: 4,5 Fiyat: Ücretsiz

Bir tarama uygulaması olan Google Lens ile birçok işlevi tek uygulamada bulabilirsiniz. Uygulama ile metinleri tarayabilir ve çevirebilir, bitkileri tanımlayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Android sürümü ücretsiz olan bu uygulamayı iPhone kullanıcılarının Google Fotoğraflar ile kullanması gerekiyor.

Google LensİNDİR Google FotoğraflarİNDİR

Fotoğraf düzenleme programlarına ihtiyacınızın kalmayacağı Spectre

Spectre

Geliştirici: Lux Optics Incorporated Puan: 3,6 Fiyat: 36.99 ₺

Yalnızca iOS cihazlara indirilebilen Spectre, uzun pozlamalı çekimler için ideal bir uygulama. Spectre, kaliteli görüntüler sunmak için yapay zeka ve hesaplamalı fotoğrafçılık kullanıyor. Aynı zamanda uygulamanın yaptığı şey, bilgisayarlı fotoğrafçılık sayesinde, ışık izlerini açma ve kapatma, insanların görüntülerden kaybolmasını sağlama ve resimdeki kalabalığı kaldırma seçeneğinin olması.

SpectreİNDİR

Bitkileri daha yakından tanıyabileceğiniz PlantSnap

PlantSnap

Geliştirici: PlantSnap, Inc. Puan: 3,6 Fiyat: Ücretsiz

PlantSnap, yerleşik makine öğrenimi sayesinde, 300.000’den fazla bitki, çiçek ve ağaç türünü tanımlayabilir. PlantSnap ile bitkileri tanımlamak için tek yapmanız gereken şey bir fotoğraf çekmek. Sonrasında ise uygulamaya yüklediğiniz fotoğraf ile saniyeler içinde olası eşleşmeleri görebilir ve bitki hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz.

PlantSnapİNDİR PlantSnapİNDİR

Gerçek zamanlı görsel çeviren Google Translate

Google Translate

Geliştirici: Google LLC Puan: 4,5 Fiyat: Ücretsiz

Google Translate, dünya çapında yaygın olarak kullanılan bazı dilleri çevirmenize yardımcı oluyor. Bu çeviri uygulaması ile, dünya üzerinde konuşulan 26 dili görüntülü olarak çevirebilirsiniz. Uygulamayı kullanırken tek yapmanız gereken şey, kameranızı tabelalara, restoran menülerine ya da çeviriye ihtiyacınız olan herhangi bir yere doğrultmak. Sonrasında ise Google Translate, metni sizin için gerçek zamanlı olarak hedef dile çevirecek.

Google TranslateİNDİR Google TranslateİNDİR

Artırılmış Gerçeklik teknolojisini kullanan AR Ruler

AR Ruler

Geliştirici: Grymala Puan: 4,5 Fiyat: Ücretsiz

Hem Android hem de iOS cihazlarda bulunan AR Ruler, cihazlarınızdaki Artırılmış Gerçeklik özelliğini kullanarak ölçümler yapmanızı sağlıyor. Uygulama, gerçek dünyayı akıllı telefonunuzun kamerasıyla ölçmek için Artırılmış Gerçeklik kullanıyor. AR Ruler ile, doğrusal boyutları cm, m, mm, inç ya da fit olarak ölçebilirsiniz. Uygulama aynı zamanda mesafeleri, açıları, hacmi, alanı ve çevreyi de ölçmenize olanak tanıyor.

AR RulerİNDİR AR RulerİNDİR

Basit hesaplardan karmaşık denklemlere: Mathway

Mathway

Geliştirici: Mathway LLC Puan: 4,6 Fiyat: Ücretsiz

Mathway, basit matematikten karmaşık denklemlere kadar, kullanıcıların en zor matematik problemlerini çözmelerine yardımcı oluyor. Uygulamanın anında yanıt vermesi için sorunuzu yazmanız ya da kameranızı doğrultup sorunun resmini çekmeniz yeterli. Çözdüğü problemi öğrenmek isteyenler için uygulamanın ayrıntılı ve adım adım çözümler alma seçeneği de bulunuyor.

MathwayİNDİR MathwayİNDİR

Kağıt belgeleri dijitalleştirin: Dropbox

Dropbox

Geliştirici: Puan: Fiyat:

Her ne kadar teknoloji çağında olsak ve işlerimizin tümünü bilgisayar ortamında gerçekleştirebiliyor olsak da, ne yazık ki hala bazı belgelere fiziksel olarak ulaşıyoruz. İşte bu fiziksel belgeleri dijitale aktarmanın da yolu, akıllı telefon kameralarından geçiyor. Bu işi yapabilmek için kullanılacak en iyi uygulamalardan biri de, aynı zamanda bir bulut saklama alanı olarak da kullanılan Dropbox. Belgeleri tarayarak dijitale çevirme özelliği ücretsiz olmasına rağmen, uygulamayı profesyonel olarak kullanmak, otomatik optik karakter tanıma ve belge arama yeteneklerine erişim için bir miktar para ödemeniz gerekiyor.

DropboxİNDİR DropboxİNDİR

Web sitelerine erişin: QR & Barcode Scanner

QR & Barcode Scanner

Geliştirici: Gamma Play Puan: 4,7 Fiyat: Ücretsiz

Kameranıza okutacağınız bir QR kod ile anında erişmek istediğiniz siteye erişebilirsiniz. Teknolojinin geliştiği ve aynı zamanda hijyen kurallarına çok dikkat ettiğimiz bu dönemlerde restoran menülerinde, posterlerde, broşürlerde ve hatta kırtasiye malzemelerinin üzerinde gördüğümüz bu QR kodları kameralarınızla okutabilirsiniz. iPhone kullanıcıları QR kodları okutmak için herhangi bir uygulamaya ihtiyaç duymadan direkt olarak telefon kameralarını kullanabiliyorken, Android kullanıcıları ise bir uygulamaya ihtiyaç duyuyor. QR & Barcode Scanner ise Android kullanıcıları için en iyi QR kod tarayıcılarından biri.

QR and Barcode Scanner – FastQRİNDİR sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli