Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Türkiye İçin Normalleşme Süreci Kapsamında Alınan Kararlar Açıklandı

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türkiye İçin Normalleşme Süreci Kapsamında Alınan Kararlar Açıklandı

Türkiye İçin Normalleşme Süreci Kapsamında Alınan Kararlar Açıklandı

Uzun bir süredir hafta içi geceleri, hafta sonu ise tüm gün evlerine kapanan Türkiye, mart ayı itibarıyla kademeli normalleşme sürecine geçmeye hazırlanıyor. Yeni normalleşme sürecinde iller, salgının yerel durumuna göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek şeklinde dört farklı kategoride değerlendirilecek ve yasaklar il bazlı olarak bu kategorilere göre ya kaldırılacak ya da uygulanacak.

Şu ana kadar kademeli normalleşme sürecinde hangi kategorideki illerin hangi tedbirleri uygulayacağına dair herhangi bir resmi açıklama paylaşılmamıştı. Bugün, 15:55’te başlayan ve az önce sona eren kabine toplantısıyla birlikte ise Türkiye’nin kademeli normalleşme sürecinde uygulayacağı tedbirler, restoranların durumu, yüz yüze eğitimin geçilip geçilmeyeceği gibi konuların geleceği belli oldu.

Düşük risk grubundaki iller yüz yüze eğitime geçiyor:

sokağa çıkma yasağı

Yapılan açıklamalara göre düşük risk grubunda yer alan illerde yüz yüze eğitime resmen geçiliyor. Ayrıca restoranlar, kafeler, kıraathaneler de açılabilecek. Yine de bu işletmelerde HES kodu ve kapasite sınırı uygulanmaya devam edilecek. Hafta sonu ve hafta içi sokağa çıkma kısıtlamaları da düşük risk grubundaki iller için gevşetilmiş durumda.

Türkiye’nin 81 ilinin bulunduğu haritada düşük riskli şehirler mavi, orta riskli şehirler sarı, yüksek riskli şehirler turuncu ve çok yüksek riskli şehirler kırmızı şekilde belirtildi. Kontrollü normalleşme döneminde verilecek olan kararlar değişken olacak. Yani kararlar, vaka sayısının değişkenliğine ve fazlalığına göre değişkenlik gösterecek.

Buna göre, haftasonu sokağa çıkma kısıtlaması, düşük ve orta riskli şehirlerde tamamen kalkıyor. Yüksek ve çok yüksek riskli illerde ise haftasonu kısıtlamaları bir müddet daha pazar günleri olmak üzere devam edecek, cumartesi günü ise vatandaşlar sokağa çıkabilecek.  Ülkemizin tamamında süren akşam 21.00 ile sabah 05.00 arasında sokağa çıkma yasağı ise geçerliliğini koruyacak.

Detaylar geliyor…

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli